חדשות

חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים משיקה את אל''ה (אנשים לפני הכל) – מערכות מחשוב ארגוניות לניהול משאבי האנוש בזמן משבר הקורונה

10/09/2020

בימים אלה משיקה חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים את השלב הראשון של אל"ה (אנשים לפני הכל) – מערכות מחשוב ארגוניות לניהול משאבי אנוש בזמן משבר הקורונה בשני נושאים מרכזיים:
ניהול למידה (LMS) - ניהול ההכשרות והתוכן הנדרשים לתפקוד הצוותים השונים בבתי החולים;
בריאות העובד - ניהול ותיעוד הבדיקות והחיסונים שהעובד במרכז הרפואי צריך לעבור בימי שיגרה ובעת הקורונה.
מערכת הלמידה הוטמעה בשלב הראשון בארבעה מרכזים רפואיים ממשלתיים -  ברזילי, זיו, מזור ושמיר. מערכת בריאות העובד תוטמע בחודש הבא באותם מרכזים הרפואיים. עד סוף השנה החטיבה מתכננת לסיים את הטמעת המערכת ביתר המרכזים הרפואיים הממשלתיים.  
אל"ה הוא מיזם חדשנות אסטרטגי של חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים המאפשר למרכזים הרפואיים לנהל היבטים ותהליכים בתחום ההון האנושי על בסיס פתרון ענן מודרני, תוך יצירת אחידות ברמת התהליכים ומבני הנתונים של המרכזים הרפואיים הממשלתיים. 
אל"ה מהווה ציון דרך נוסף בפריסת פרויקט "מזור" אשר נועד לתת מענה הוליסטי אחיד לניהול ותפעול משאבי המרכז הרפואי: פיננסים, רכש, מלאי, אחזקה ועוד. המערכת פועלת באינטגרציה מלאה עם שאר המערכות  הרפואיות בארגון, ומסייעת לתהליך ניהול ושיתוף המידע בין כלל הגורמים הרלוונטיים. מהלך זה מאפשר שיפור תהליכים בבתי החולים הממשלתיים ומתן שירות טוב ויעיל יותר לכלל המטופלים.

ד"ר ארז און, ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים:
"מערכת אל"ה היא נדבך נוסף וחשוב שחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים מפתחת עבור המרכזים הרפואיים הממשלתיים. כל זאת כדי לתת מענה לידע מקצועי רלוונטי בזמן אמת והגנה על צוותי העובדים במטרה להעניק טיפול איכותי ובטוח למטופלים."
                                                                          

אייל בסון, דובר משרד הבריאות

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<