חדשות

בהדסה החליטו שעובדים שלא יתחסנו עד סוף השבוע הקרוב יוצאו לחופשה כפוייה על חשבון ימי החופש שלהם (דהמרקר)

06/01/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בדהמרקר,  הודיעה הנהלת הדסה לעובדיה כי מי שלא יתחסן עד סוף השבוע יוגדר כעובד לא חיוני החייב בסגר. ברקע להודעה מסביר בשיחה לדהמרקר פרופ' רוטשטיין (בתמונה) כי מלאי החיסונים לעובדי הדסה אזל וכי ההודעה מיועדת בעיקר להפעיל לחץ על משרד הבריאות לספק לבית החולים את מלאי החיסונים הנדרש.

באשר למי שלא יהיה מעוניין להתחסן, הסביר רוטשטיין שבמידה ויימצא כלא חיוני, יידרש להיות בסגר בביתו ויקבל תגמול בהתאם להחלטות הממשלה.  

לדיווח בדהמרקר

הערת המערכת:  כפי שרושטיין מצוטט בכתבה הוא עצמו לא בטוח עד כמה יש תוקף משפטי למהלך הזה... עד כה דווקא שיעור ההתחסנות בהדסה כפי שמדווח בכתבה הגיע לכ-75% , מהגבוהים יותר בבתי החולים.  מבחינה ערכית והגיון אפידמיולוגי פשוט - נראה שיש זכות, יש יאמרו אולי אפילו חובה, שלא לאפשר לצוותים רפואיים בבתי חולים המסרבים להתחסן להמשיך ולעבוד, וזאת בשל הסיכון המוגבר להדבקה של חולים, מבקרים ועמיתים. 

זה אותו הגיון שבזמנו ניסו להוביל ראשי האיגוד לרפואת ילדים לפיו גני ילדים ובתי ספר יוכלו למנוע מילדים שהוריהם מסרבים לחסנם להשתתף בפעילויות. זה גם אותו היגיון שעומד מאחורי יצירת "דרכון ירוק" למחוסנים (מחיסון או מחלימי קורונה) להשתתף בפעילויות תרבות, נסיעות לחו"ל וכד' שיאפשר חזרה לפעילויות במינימום סיכון , ותוך כדי כך גם מתן תמריץ של ממש להתחסן.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<