חדשות

האם נוגדי-קרישה במינון טיפולי מביאים לשיפור תוצאות בחולים מאושפזים עם COVID-19? (מתוך מתוך medRxiv)

30/07/2020

 

מנתוני מחקר תצפיתי קטן עולה כי טיפול מונע במינון טיפולי של נוגדי-קרישה בחולים מאושפזים עם COVID-19 אינו מלווה בתוצאות טובות יותר.  למעשה, הסיכון לתמותה באשפוז עם טיפול זה היה גדול למעלה מכפליים, בהשוואה לסיכון לתמותה עם מתן מינון מניעתי של נוגדי-קרישה.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את ההשפעה של מתן נוגדי-קרישה במינון טיפולי לעומת טיפול במינון מניעתי על התמותה של חולים מאושפזים עם COVID-19. הם השלימו מחקר רטרוספקטיבי שכלל חולים בשני בתי חולים גדולים במערב קונטיקט, כאשר התוצא העיקרי היה שיעורי התמותה באשפוז.

 

מדגם המחקר כלל 374 חולים מאושפזים בגילאי 18 שנים ומעלה, אשר נמצאו חיוביים לנגיף SARS-CoV-2. מהנתונים עולה כי טיפול מונע בנוגדי-קרישה במינון טיפולי לווה בסיכון גבוה פי 2.3 לתמותה באשפוז, בהשוואה למתן נוגדי-קרישה במינון מניעתי (יחס סיכון של 2.3, רווח בר-סמך 95% של 1.0-4.9, p=0.04).

 

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מעידים על עליה בשיעורי תמותה באשפוז עם מתן מניעתי של נוגדי-קרישה במינון טיפולי. הם ממליצים להשלים מחקרים נוספים להערכת הנושא ולנקוט משנה זהירות בבחירת מינון הטיפול בנוגדי-קרישה בחולים מאושפזים עם COVID-19.

 

מתוך medRxiv

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<