חדשות

שיעור גבוה מהרגיל של תמותה עקב COVID-19 באזורים בהם רמות זיהום גבוהות (Environmental Research Letters)

13/09/2020

 

במאמר שפורסם בבכתב העת Environmental Research Letters מדווחים חוקרים כי באזורים בהם רמות גבוהות של פליטת חומרים מזהמים לאוויר זיהום COVID-19 עשוי להיות חמור יותר, ובמקרים מסוימים, קטלני יותר.

 

חומרים מזהמים באוויר מוגדרים ככימיקאלים ידועים או חשודים כגורמי סרטן ובעיות בריאותיות אחרות. החוקרים מסבירים כי ייתכן וזיהום אוויר יסייע בהבנת ההבדלים בשיעורי התמותה עקב COVID-19 בין אתרים שונים. הם בחנו את זיהום האוויר ומקרי תמותה עקב נגיף הקורונה בכ-3,100 מחוזות בארצות הברית ומצאו קורלציה הדוקה בין רמות מזהמים מסוכנים ובין שיעורי התמותה לנפש עקב COVID-19.

 

נכון ל-11 ביולי, 2020, תועדו 129,832 מקרי תמותה מאומתים וחשודים עקב COVID-19 ב-3,223 מחוזות בארצות הברית. שיעורי התמותה עקב הזיהום הנגיפי היו גבוהים יותר באזורים מאוכלסים וכן באזורים כפריים מדינות בדרום המדינה, שני אתרים בהם רמות גבוהות של זיהום אוויר.

 

מהנתונים עולה כי עליה של 0.9 מיקרוגרם בריכוז שנתי ממוצע של אצטאלדהיד באוויר מלווה בעליה של 24% בשיעורי התמותה עקב COVID-19. עליה בפליטת גזי דיזל לוותה גם בעליה משמעותית בשיעורי התמותה, כאשר עליה של 0.5 מיקרוגרם בריכוז שנתי ממוצע לוותה בעליה של 182% בשיעורי התמותה עקב COVID-19. עליה של 0.3 מק"ג בריכוז השנתי הממוצע של נפטלין לוותה בעליה של 791% בשיעורי התמותה עקב הזיהום הנגיפי.

 

החוקרים כותבים כי לממצאי המחקר עשויה להיות חשיבות רבה וקוראים להשלים מחקרים נוספים בנושא.

 

Environmental Research Letters, Volume 15, Number 9

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<