חדשות

400,000 איש כבר חוסנו נגד שפעת, שיא של כל הזמנים ולא צפוי מחסור, איגוד רופאי הילדים קורא לנצל ימים להתחסנות נגד שפעת

20/10/2020

מאת מערכת אי-מד

היום מתקיים דיון בוועדה לביקורת המדינה בראשותו של חה"כ עופר שלח העוסק בדו"חות המבקר על חיסוני השפעת.

כפי שניתן לראות במצגת נמצאו בשנים קודמות ליקויים : שיעורי התחסנות נמוכים בקרב הצוות הרפואי, ומגמת ירידה בשיעור המתחסנים מעל גיל 65 בין 2015 ל-2018 מ-64% ל-60%.

למצגת מבקר המדינה בנושא החיסונים לשפעת

בדיון שהתקיים היום צויין כי צוות הטיפול במגיפות יתכנס מחר לקביעת כללים למתן חיסון לקורונה . כמו כן הועדה עודכנה על שיא לתקופה זו בשנה: כבר מעל 400,000 איש התחסנו לשפעת.

בדיון בוועדה  אמרה ד"ר אמיליה אניס, מנהלת האגף לאפידמולוגיה במשרד הבריאות כי "לא יהיה מחסור בחיסוני שפעת. מגיע כל העת עוד ועוד מנות של חיסונים. הזנים נקבעים ע"י ארגון הבריאות העולמי. יש הנחיות של חטיבת הרפואה כיצד לנהוג בקהילה ובבתי החולים בהבחנה בין שפעת לקורונה. הוחלט שכשאר מגיע מישהו עם תסמיני קורונה או שפעת - יבוצע דבר ראשון בדיקות לקורונה, והבדיקות לשפעת יהיו רק במרפאות מיוחדות".

אניס הוסיפה כי "400 אלף איש כבר חוסנו לשפעת – זהו שיא של כל הזמנים לכמות כזאת כבר בעונה זו של השנה. צוות הטיפול במגיפות יתכנס מחר לקביעת כללים למתן חיסון לקורונה. אנו גם ננחה כיצד לתת במקביל חיסון קורונה וחיסון שפעת".

בתוך כך האיגוד לרפואת ילדים קורא הבוקר לנצל את הימים הללו , לפני פרוץ החורף, כדי להתחסן נגד שפעת בקופות החולים.
ראשי האיגוד, פרופ' שי אשכנזי ופרופ' צחי גרוסמן: "על משרד הבריאות לעמוד על המשמר -  לדאוג למלאי חיסון זמין ולהתחסנות תקינה, להגביר הסברה ולעודד את ההורים לחסן את הילדים.
השנה, כששתי מחלות נגיפיות מאיימות עלינו, ההתחסנות כנגד אחת מהן - השפעת - קריטית לשמירה על בריאות הילדים והמשפחות
".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<