חדשות

משרד הבריאות מאשר החרגת חלק מיחידות הצבא בעטיית מסכות באימונים בשטח פתוח במסגרת פיילוט

04/04/2021

הודעת משרד הבריאות

פיילוט להחרגת חלק מיחידות הצבא בעטיית מסכות באימונים בשטח פתוח


מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, בהמשך לבקשת צה"ל ולאחר התייעצות עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות, החליט לשעות לבקשת צה"ל ולהחריג חלק מהיחידות מחובת עטיית המסיכות, במסגרת פיילוט לתקופה של 3 חודשים. תוקף אישור זה החל ממחר, יום ב', 5.4.2021.

במסגרת פיילוט זה, יחידות הכשרה ויחידות לוחמות יהיו פטורות מחובת עטיית מסיכות באימונים ופעילות בשטח פתוח, ובתנאי שלפחות 90% מהחיילים המשתתפים בפעילות הם מחוסנים שחלף שבוע מאז שקיבלו את החיסון השני או ששחלו בקורונה והחלימו. לצד זאת, יש לשמור על כללי ההתקהלות והקירבה הרגילים.

יודגש כי פעילות בחללים סגורים תתבצע עם מסיכות ותוך שמירה על כללי הריחוק.

האישור מותנה בכך שצה"ל יעקוב אחר הופעת תחלואה ביחידות שהפיילוט חל עליהן, וידווח על כך אחת לשבוע לשירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אלא אם כן תחול התפרצות שעליה יש לדווח מיד.


חשוב להדגיש לגבי הציבור הכללי, שעמדת משרד הבריאות היא להמשיך ולעטות מסכות עד להודעה חדשה.

למכתבו של פרופ' חזי לוי לרמטכ"ל

הערת המערכת: מהדיווחים בתקשורת עולה שבצמרת משרד הבריאות יש מחלוקת באשר למדיניות עטית מסיכות בשטח פתוח בקרב הקהל הרחב. מול הפרוייקטור, פרופ' נחמן אש שסבור שאין הצדקה אפידמילוגית להמשך עטית מסיכות ניצבת ראש שירותי בריאות הציבור,  ד"ר שרון אלרועי, שטוענת שעדיין למעלה מ-3 מיליון איש (כולל ילדים) אינם מחוסנים עדיין ושיש לנקוט משנה זהירות שכן אישור לאי עטיית מסיכות בשטח פתוח עלול לגרום גם להסרתם במקומות סגורים..

נראה שתוצאות הפיילוט בצה"ל (שבו כידוע שיעורי ההתחסנות, במיוחד ביחידות הקרביות, גבוה מאוד) יוכל לסייע בגיבוש ההחלטות בהמשך, ויש לקוות שתוצאות הפיילוט יסייעו בקביעת מדיניות המבוססת על עדויות ומדע.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<