חדשות

מגפת הקורונה הובילה לעליה בשיעורי לידת מת ומוות אימהי (The Lancet Global Health)

05/04/2021

 

שיעורי לידת מת ומוות אימהי עלו משמעותית במהלך מגפת הקורונה, עם החמרה בתוצאות ההיריון עבור התינוקות והאימהות ברחבי העולם, כך עולה מנתונים בינלאומיים שפורסמו בכתב העת The Lancet Global Health.

 

החוקרים אספו נתונים מ-40 מחקרים מ-17 מדינות ומצאו כי הסגר, הפרעה לשירותי טיפול באימהות וחשש מהגעה למרכזים רפואיים הובילו לעליה בסיכון לסיבוכים במהלך ההיריון ולתוצאות גרועות יותר עבור הנשים והתינוקות.

 

למגפת הקורונה הייתה השפעה משמעותית על מערכות הבריאות, אשר הובילה למקרי מוות ברי מניעה של אימהות ושל תינוקות, בעיקר במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית.

 

מהסקירה עולה כי נרשמה עליה בסיכון ללידת מת ומוות אימהי במהלך תקופת המגפה וכי ההשפעה במדינות עניות יותר הייתה גדולה יותר באופן לא-פרופורציונאלי.

 

עוד מדווחים החוקרים על נזק משמעותי לבריאות הנפשית של אימהות. מבין עשרת המחקרים שנכללו בסקירה ודיווחו על הבריאות הנפשית של האם, שישה זיהו עליה בדיכאון לאחר-לידה ו/או חרדה אימהית.

 

המחקר לא כלל הערכה של ההשפעה הישירה של זיהום בנגיף הקורונה במהלך ההיריון, אלא נועד לבחון את ההשפעה הנלווית של מגפת הקורונה על סיבוכים במהלך ההיריון, בלידה ולאחר הלידה.

 

The Lancet Global Health, online March 31, 2021

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<