חדשות

הערכת היארעות מקרי דלקת לחמית עם טיפול ב-Dupilumab (מתוך ה- British Journal of Dermatology)

30/09/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת The British Journal of Dermatology מדווחים חוקרים כי במרבית המחקרים להערכת הטיפול ב-Dupilumab (דופיקסנט) בחולים עם Atopic Dermatitis תועדה שכיחות מוגברת של דלקת לחמית, כאשר במחקרים במחלות אחרות, היארעות דלקת לחמית הייתה נמוכה ודומה לזו שתוארה בקבוצת הפלסבו. בחולים עם Atopic Dermatitis היארעות דלקת לחמית נקשרה עם חומרת המחלה העורית והיסטוריה קודמת של דלקת לחמית.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את שיעורי היארעות וגורמי הסיכון לדלקת לחמית על-רקע טיפול ב-Dupilumab. הם בחנו את הנתונים ממחקרים אקראיים ומבוקרים להערכת Dupilumab בחולים עם Atopic Dermatitis (2,629 חולים), אסתמה (2,876 חולים), סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף (60 חולים) ודלקת וושט אאזנופילית (47 חולים).

 

במרבית המחקרים להערכת הטיפול בחולים עם Atopic Dermatitis, בקרב חולים שטופלו ב-Dupilumab תועדה היארעות גבוהה יותר של דלקת לחמית, בהשוואה לקבוצת הפלסבו. הממצאים הצביעו על קשר בין חומרה רבה יותר של מחלת העור והיסטוריה קודמת של דלקת לחמית ובין היארעות מוגברת של דלקת לחמית. דלקת לחמית הייתה לרוב בדרגה קלה-עד-בינונית.

 

מרבית המקרים חלפו או השתפרו במהלך הטיפול; שני חולים הפסיקו באופן קבוע את הטיפול ב-Dupilumab עקב דלקת לחמית או דלקת קרנית. טיפולים נפוצים כללו טיפות עיניים המכילות קורטיקוסטרואידים, טיפול אנטיביוטי ואנטי-היסטמינים או מייצבי תאי מאסט.

 

רוב המקרים אובחנו ע"י החוקרים.

 

במחקרים להערכת חולי אסתמה או חולים עם סינוסיטיס כרונית ופוליפים באף, היארעות דלקת לחמית הייתה נמוכה יותר הן בקבוצת הטיפול ב-Dupilumab והן בקבוצת הפלסבו, בהשוואה למחקרים שבחנו חולים עם Atopic Dermatitis; הטיפול ב-Dupilumab לא הביא לעליה בהיארעות דלקת לחמית בהשוואה לפלסבו. במחקרים להערכת דלקת וושט אאזנופילית לא תועדו מקרים של דלקת לחמית.

 

החוקרים כותבים כי האתיולוגיה והטיפול בדלקת לחמית על-רקע טיפול ב-Dupilumab דורש מחקרים נוספים.

 

The British Journal of Dermatology. 2019;181(3):459-473

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני