חדשות

תוצאות מבטיחות לתרופות ביולוגיות לטיפול בפוליפים באף (מתוך הכנס השנתי מטעם ACAAI).

13/11/2019

 

טיפול ב-Omalizumab (זולאייר) מלווה בשיפור תוצאות אנדוסקופיות, קליניות ותוצאות לפי דיווח מטופלים עם פוליפים נזאליים עמידים לטיפול בסטרואידים, כך עולה משני מחקרים בשלב III שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Allergy, Asthma & Immunology.

 

בחולים שגויסו למחקרים POLYP1 ו-POLYP2 תועד מדד Nasal Polyp Score של 2 נקודות ומעלה בכל נחיר, הן בבדיקת הסקר הראשונית והן בתום תקופת ההרצה עם טיפול בסטרואידים ומדד SNOT-22 של 20 נקודות ומעלה בתחילת המחקר.

 

שלב ההרצה כלל טיפול ב-Mometasone נזאלי במינון 200 מיקרוגרם, פעמיים ביום, כאשר חולים עם היענות של לפחות 70% התאימו למחקר. תוצאי הסיום העיקריים כללו שינוי מתחילת המחקר עד לאחר 24 שבועות במדד NPS ושינוי מתחילת המחקר עד לאחר 24 שבועות במדד Nasal Congestion Score הממוצע. תוצאי סיום משניים כללו שינוי מתחילת המחקר עד לאחר 24 שבועות בחוש הריח, טפטוף אחורי, נזלת ואיכות חיים, כפי שנקבע באמצעות כלים תקפים.

 

בשני המחקרים, הטיפול הפעיל השיג את תוצאי הסיום העיקריים, כאשר בקרב מטופלים ב-Omalizumab תועד שיפור משמעותי לאחר 24 שבועות, בהשוואה למטופלים בפלסבו, בחוש הריח, גודל הפוליפים באף בהערכה אנדוסקופית, טפטוף אחורי, נזלת ואיכות חיים. השפעות הטיפול הביולוגי תועדו כבר בתוך 4 שבועות מתחילת המחקר.

 

החוקרים מדווחים כי פרופיל הבטיחות תאם לזה שדווח בלמעלה מ-1.1 מיליון שנות-מטופל ממעקב לאחר-שיווק הטיפול.

 

מהנתונים עולה כי חלה ירידה יחסית של 62.5% בשימוש בסטרואידים סיסטמיים בקבוצת הטיפול ב-Omalizumab, אך הם מציינים כי מספר החולים שנדרשו לטיפול סיסטמי בסטרואידים היה קטן. ההבדל לא היה מובהק סטטיסטית.

 

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Allergy, Asthma & Immunology.

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<