חדשות

מומחים למחלות אלרגיה מזהירים כי יש להימנע ממוצרי מזון חדשים בתקופה זו (מתוך כנס ה-AAAAI)

22/04/2020

 

בקרב מבוגרים שכיחות גבוהה של תגובות אלרגיות למזון מכפי שדווח בעבר, כך עולה מנתונים חדשים שהיו מיועדים להתפרסם בכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Allergy, Asthma and Immunology, לפיהם כאחד מכל חמישה סובל מתגובה אלרגית לראשונה בחייו בגיל מבוגר.

 

מחקרים בנושא אלרגיות למזון לרוב מתמקדים בילדים ולכן אין מידע רב אודות הנושא במבוגרים. כעת הם השלימו סקר שכלל קרוב ל-50,000 משקי בית בארצות הברית, במטרה לבחון את נושא אלרגיות בילדות ובגרות ושאלו אודות תגובות שליליות שהובילו להימנעות ממזון.

 

החוקרים קבעו כי שיעורי הימצאות אלרגיות למזון במבוגרים עמדו על 1.9%, שיעור הדומה לזה שתועד בילדים. מהממצאים עלה כי נטל התגובות האלרגיות בכלל האוכלוסיה היה גבוה מהצפוי. הם לא יודעים להסביר את הגורם לכך ומניחים כי מדובר בגורמים מולטי-פקטוריאליים.

 

גירויים סביבתיים עלולים להוביל לחלק מהאלרגיות המופיעות בבגרות ושימוש-יתר בטיפול אנטיביוטי, שינויים הורמונאליים והשפעות זיהומים עשויים כולם לתרום לנושא.

 

בשלב זה, המסר החשוב ביותר הוא כי הופעה בבגרות של אלרגיות למזון עשויה להיות חשובה בחלק מהאנשים ועשויה להוביל מטופלים להתייעץ עם אנשי צוות רפואי. עם זאת, עבור מטופלים רבים, טיפולים לא-דחופים לאלרגיה אינם זמינים כעת.

 

אחד המומחים בתחום הסביר כי מטופליו משלימים טיפול דה-סנסיטיזציה למזון עם העלאת המינון כל שבועיים, אך טיפול זה הופסק במטרה להפחית את הסיכון לתגובות אלרגיות. הגישה הטובה ביותר בשלב זה היא לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע לבחירות המזון כיום, במטרה למנוע ביקור מיותר בחדר המיון עם חשיפה לזיהומים האפשריים.

 

לאור זאת, מומחים רבים מסכימים כי בשלב זה עדיף להימנע ממזונות חדשים העלולים לעורר תגובות אלרגיות. באשר להורים לילדים עם אלרגיות למזון, ייתכן כי יש יתרון בסגירת בתי הספר וההוראות להישאר בבית בתקופה זו.

 

מתוך כנס ה-AAAAI

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<