חדשות

תוצאות מאכזבות למתן אקטמרה לטיפול ב-COVID-19 (מתוך הודעת חברת רוש)

04/08/2020

 

הניסיון של חברת רוש להשתמש ב-Tocilizumab (אקטמרה) לטיפול בחולים מאושפזים עם דלקת ריאות על-רקע COVID-19 בדרגה חמורה נכשל, כך דיווחה החברה השוויצרית.

 

חברת רוש החלה במחקר שכלל 452 חולים במרץ השנה, כחלק מהמאמצים של חברות תרופות לבחון את התועלת של תרופות קיימות לטיפול בזיהום הנגיפי. מחקר COVACTA לא ענה על התוצא העיקרי של שיפור מצב קליני של חולים עם דלקת ריאות על-רקע COVID-19, או התוצא המשני שכלל הפחתת שיעורי תמותה של החולים.

 

במחקר COVACTA לא תועדו הבדלים בשיעורי התמותה לאחר ארבעה שבועות בין חולים שטופלו באקטמרה ובין אלו שלא קיבלו את הטיפול התרופתי.

 

ממצאי המחקר מתפרסמים בעקבות מחקר מאיטליה שמצא כי התרופה לא הייתה יעילה בחולים עם דלקת ריאות בשלב מוקדם על-רקע COVID-19.

 

בחברת רוש בוחנים גם אם שילוב אקטמרה עם Remdesivir פועל טוב יותר כנגד דלקת ריאות חמורה על-רקע COVID-19, בהשוואה לטיפול בכל אחת מהתרופות לבדן.

 

עד כה, מהעדויות עולה כי הטיפול ב-Remdesivir הוביל להאצת ההחלמה של חולים עם COVID-19, בעוד ש-Dexamethasone הפחית את שיעורי התמותה בהיקף של כ-30% כאשר ניתן לחולים עם הזיהומים החמורים ביותר.

 

מחברת רוש נמסר כי שיתוף הפעולה עם חברת Gilead המפתחת את Remdesivir ימשיך לבחון כיצד ניתן להשתמש באקטמרה לטיפול בדלקת ריאות על-רקע COVID-19. עם זאת, אין בכוונת החברה לפנות לאישור השימוש בתרופה לבדה כנגד הזיהום הנגיפי.

 

מתוך הודעת חברת רוש

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<