חדשות

נוברטיס ו-Molecular Partners מדווחות על נתונים ראשוניים חיוביים ממחקר שלב 2 עבור אנזוביבפ (הודעת נוברטיס)

13/01/2022

נוברטיס ו-Molecular Partners מדווחות על נתונים ראשוניים חיוביים ממחקר שלב 2 עבור אנזוביבפ (ensovibep) (MP0420), טיפול אנטי-נגיפי מסוג DARPin עבור מחלת נגיף הקורונה (COVID-19)

תוצאות ראשוניות ממחקר EMPATHY חלק א' בהקצאה אקראית, במטופלים הסובלים ממחלת נגיף קורונה חריפה המשווה בין מינונים תוך-ורידיים במתן בודד של אנזוביבפ, טיפול אנטי-נגיפי מסוג DARPin שנמצא בבדיקה כעת, לעומת פלצבו, עמדו במדד ההערכה העיקרי של הפחתת העומס הנגיפי לאורך שמונה ימים.

מדד ההערכה המשני של אשפוז ו/או ביקורים בחדר מיון בקשר למחלת נגיף הקורונה, או מוות הראה ירידה כוללת של 78% בסיכון לאירועים בכל זרועות האנזוביבפ בהשוואה לפלצבו
במחקר שלב 2 זה גויסו סך של 407 מטופלים, ואנזוביבפ הייתה בטוחה ונסבלה היטב בכל המינונים (75 מ"ג, 225 מ"ג ו-600 מ"ג) – כאשר 75 מ"ג הוא המינון המתוכנן להמשך הפיתוח.

אנזוביבפ ממשיכה לשמור על פעילות חזקה במבחנה נגד כל הווריאנטים מעוררי החשש של נגיף הקורונה שזוהו עד כה, כולל זן האומיקרון.

אנזוביבפ היא DARPin (חלבון חוזר מתוכנן של אנקירין) בעל פעולות ממוקדות מרובות, שנועד במיוחד לחסום את אזורי ההיקשרות לקולטן של חלבון הדורבן (ספייק) של נגיף הקורונה (SARS CoV-2) באמצעות היקשרות קואופרטיבית חזקה במיוחד, מה שמקשה על התפתחות מוטנטים חמקניים.

נוברטיס מאשרת כי היא תממש את האופציה שלה ותשלם 150 מיליון פרנק שוויצרי כדי לחתום על הסכם רישיון לאנזוביבפ מול Molecular Partners, כי היא תזרז את היקף הייצור, וכי היא מתכננת לבקש אישורים רגולטוריים מזורזים ברחבי העולם – תחילה באמצעות אישור השימוש בחירום (EUA) של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). אם התרופה תאושר, אנזוביבפ תהיה המולקולה האנטי נגיפית הרב-ממוקדת הראשונה לטיפול במחלת נגיף הקורונה.

"תוצאות מעודדות אלו מגיעות בזמן שבו הצורך בטיפולים בעלי פעילות נגד כל הווריאנטים, כגון אנזוביבפ, מעולם לא היה גדול יותר. אנחנו נלהבים מאוד מן ההזדמנות לספק אפשרות טיפולית פוטנציאלית עבור מטופלים ברחבי העולם שזקוקים לגישה לטיפולים יעילים נגד מחלת נגיף הקורונה," אמר ד"ר פטריק אמסטוץ מנכ"ל Molecular Partners. "הנתונים של היום הם נקודת השיא של מאמץ צוותי מתמשך, משותף לנו ולנוברטיס, לספק תרופה אנטי-נגיפית מותאמת אישית עם בטיחות ויעילות מוכחות בניסויים קליניים גלובליים. כחלוצים של טיפולי ה-DARPin, לצוות שלנו יש את היכולת הייחודית לייצר ולפתח במהירות טיפולי DARPin בעלי פעולות ממוקדות מרובות. אנו מצפים להמשיך ולהוכיח את היכולות ואת הפוטנציאל של קו המוצרים שלנו בתחומי האונקולוגיה, הווירולוגיה ועבור מטופלים שנזקקים להם."
 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<