חדשות

החיסונים לוירוס הקורונה יעילים כנגד ארבעת הוריאנטים העיקריים (ארגון הבריאות העולמי)

24/05/2021

מאת יהונתן ניסן, סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב ופרמדיק

גורם בארגון הבריאות העולמי טוען כי החיסונים לוירוס הקורונה המורשים לשימוש בארצות הברית ובאירופה מציעים הגנה מפני ארבעת הוריאנטים העיקריים של וירוס הקורונה. "כל הוריאנטים שהתגלו עד כה מגיבים היטב לחיסונים שאושרו", אמר המנהל האזורי האירופי של ארגון הבריאות העולמי, הנס קלוגה, במסיבת עיתונאים.

קלוגה הוסיף כי הוריאנט B.1.617 שהורג כעת אלפי אנשים מדי יום בהודו, שם זוהה לראשונה, מעורר דאגה מיוחדת. גרסה זו התפשטה לכל ששת אזורי ארגון הבריאות העולמי ואותרה ב-26 מתוך 53 המדינות באזור אירופה של ארגון הבריאות העולמי. לדבריו, מרבית המקרים היו קשורים לנסיעות בינלאומיות. "הוא מסוגל להתפשט במהירות ולהחליף את וריאנט ה-B.1.1.7 שהפך לוריאנט העיקרי באירופה" אמר. קלוגה הדגיש כי בעוד שאנשים רבים טרם חוסנו, ניתן לשלוט בהתפשטות כל הוריאנטים באמצעות אמצעי זהירות ידועים, כמו מסכות וריחוק חברתי.

קלוגה אמר כי תוכנית החיסונים הפחיתה את מספר מקרי הקורונה באזור אירופה של ארגון הבריאות העולמי ב-60% בחודש האחרון. עם זאת, הוא הדגיש כי “ההתקדמות הזו שבירה. אל לנו לעשות את אותן טעויות שנעשו בשנה שעברה וכתוצאה מכך תתחרש עלייה נוספת במספר המקרים. החיסונים עשויים להיות האור בקצה המנהרה, אך אסור לנו להסתנוור מאור זה".

לכתבה ב-Medscape

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<