חדשות

שימוש במכשיר לניווט מדויק של השתלת תומכן בצנתור לב בוצע לראשונה בישראל (הודעת מרכז רפואי קפלן)

10/12/2019

הודעת מרכז רפואי קפלן 

מכשיר ניווט חדשני בתחום צנתור הלב הגיע לאחרונה לחדר הצנתורים במרכז הרפואי קפלן לראשונה בישראל: מחקר חדשני במערך הקרדיולוגי בבית החולים, בניהולו של פרופ' קובי ג'ורג', מאפשר שימוש במכשיר שנועד לבצע השתלה מדויקת יותר של תומכן (סטנט) במהלך צנתור לבבי. הצנתורים הראשונים הסתיימו בהצלחה רבה והתומכן נמצא במיקום מדויק ביותר בעורק הלב.

פרופ' ג'ורג' מסביר כי בדרך כלל כשיש חסימה או היצרות בעורקי הלב הרופאים הקרדיולוגים מבצעים צנתור ומשתילים תומכן כדי לשמור על העורק פתוח. "למיקום של התומכן יש חשיבות גדולה כי פעמים רבות גבולות ההיצרות לא ברורים וחשוב להתאים אופטימלית את אורך התומכן ולוודא שהוא ממוקם היטב בעורק", הוא מפרט.

בעזרת המכשיר החדש המתלבש על התומכן עצמו ניתן לכוון את התומכן בצורה מדויקת יותר וליצר התאמה אופטימלית בין גודל התומכן לבין ההיצרות. צוות הקרדיולוגים מוציא את המכשיר בסיום הפעולה והתומכן נשאר במקום. "מדובר בפסגת הטכנולוגיה בתחום רפואת הלב בעולם", הוא מסביר. "פעולת הצנתור הופכת להיות ידידותית, נוחה ומדויקת יותר הן עבור המצנתר והן עבור המטופל. אני מאמין שהמכשיר החדשני יהיה נחלת כלל בתי החולים בישראל בעתיד", סיכם פרופ' ג'ורג'.  

לצפייה בסרטון לחצו כאן   

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<