חדשות

הנחיות מטעם ה-AHA לטיפול דחוף באירועים מוחיים בעידן ה-COVID-19 (מתוך Stroke)

04/04/2020

 

מומחים מטעם איגוד ה-American Heart Association/American Stroke Association פרסמו הנחיות לטיפול דחוף בחולים עם אירוע מוחי חד בעידן הנוכחי של COVID-19.

 

לאור דחיפות המצב הנוכחי, ה-AHA/ASA זנחו את ההליך הסטנדרטי, כולל סיקור עמיתים, ליצירת ההנחיות הנוכחיות למרכזים לטיפול באירוע מוחי ברחבי המדינה. המסר הוא כי יש לטפל בחולים באופן הטוב ביותר עם כוח אדם מצומצם, מחסור בציוד מיגון אישי וזמינות מוגבלת של מיטות טיפול נמרץ.

 

מטפלים במרכזים לטיפול באירוע מוחי ברחבי המדינה פנו ל-AHA/ASA לעצה, לאור תחושת חוסר האונים לנוכח המשבר הנוכחי.

 

למרות שההנחיות הנוכחיות הן זמניות ולכן צפויות להשתנות עם התפתחות מגיפת COVID-19, באיגודים מבינים ומצפים כי המציאות תשפיע על המטפלים והחולים הפונים לחדרי מיון לקבלת טיפול דחוף.

 

לדוגמא, אנשי צוות המסייעים לרוב במיון וטיפול במצבי חירום על-רקע אירוע מוחי עשויים לחלות בעצמם או להיות מועברים לעבודה בצוותים רפואיים אחרים עם עליה במספר החולים עם COVID-19. אובדן אנשי צוות המומחים לטיפול באירועים מוחיים עשוי להוביל לפער משמעותי בטיפול וידוע כי ברחבי המדינה צוותים רבים לטיפול באירועים מוחיים חוששים אם וכיצד יוכלו להמשיך לתפקד.

 

עוד מדגישים המומחים כי יש מגבלות גם לזמינות נוירולוגים וסקולאריים ואחיות מתאמות – במידה ואלו ייעדו בשל מחלה, אין אנשי צוות רבים אחרים היכולים להחליף אותם ולטפל בחולים הדחופים ולכן חשוב מאוד להיזהר ולהגן על הצוות הרפואי.

 

על הצוותים הרפואיים להפעיל שיקול דעת, בהתאם למציאות המקומית, ולהמשיך ולנסות לטפל כמיטב יכולתם בחולים עם אירוע מוחי אקוטי.

 

המומחים גם שמים דגש על חשיבות הרופאים לטפל בעצמם במהלך המגיפה, לדאוג לעצמם, לבני משפחתם ולעמיתיהם. טיפול באירוע מוחי כולל שילוב של מספר אנשי צוות ונדרש טיפול מערכתי ואחיד.

 

Stroke. Published online April 1, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<