חדשות

סימנים למגמת התמתנות בהדבקה באוכלוסייה הכללית (אך עלייה במגזר החרדי) מול המשך עליה איטית אך בעייתית במספר החולים הקשים

05/10/2020

מאת מערכת אי-מד

נתוני ההדבקה היומיים ממשיכים להצביע על התמתנות בהדבקה (הן במספר הנדבקים, והן בשיעור הבדיקות החיוביות) כפי שניתן לראות כאן בדיווח היומי של המרכז לידע ומידע

לפי ניתוח של פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן לפי דיווח בגלובס במגזר הכללי יש ירידה בהדבקה אך זו ממשיכה להתרחב במגזר חרדי . מהניתוח של סגל עולה כי  באוכלוסיה החרדית, קצב הגידול במספר החולים החדשים החל להתמתן מיד עם הכרזת הסגר לפני כשבועיים, אך בעקבות ההתקהלויות בראש השנה ויום כיפור, החלה התפרצות מחודשת עם עלייה במספר המאומתים ובמספר החולים הבינוניים והקשים בקרב המגזר. נכון להיום קצב הגידול השבועי הוא של כ-70% במספר המאומתים ושל כ- 50% בכמות החולים הבינוניים והקשים בקרב החרדים (ליתר דיוק בערים החרדיות).

מול נתונים אלה שעשויים בכל זאת להצביע על כיוון חיובי נמשכת העלייה, אמנם האיטית עדיין, במספר החולים הקשים, כפי שניתן לראות בתרשימים שלהלן, ובמספר המתים.

לוח הבקרה של משרד הבריאות הפסיק להציג את שיעורי התפוסה של מחלקות הקורונה כך שאין כרגע נתונים גלויים זמינים על רמת העומס אך מדו"ח צוות הברומטר נראה שבבתי חולים רבים, בעיקר בצפון, נמצאים כבר "על הקצה" כשככל הנראה מערך הוויסות בין בתי החולים אינו פועל באופן תקין.

הערת המערכת: ככל הנראה בעדה החרדית היו מי שהחליטו לאמץ את מודל חיסון העדר, מתוך הנחה שהדבקה רחבה של תלמידי הישיבה תאפשר להם להמשיך ללמוד באופן סדיר מבלי לסכן את האוכלוסייה החרדית המבוגרת יותר, אך לפי הנתונים העדכניים, ובהתאם לניתוח של פרופ' סגל ממכון וייצמן - המודל הזה ככל הנראה לא עובד, וחלק נכבד בעלייה באישפוזים בימים האחרונים מגיע מהמגזר החרדי.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<