חדשות

איגוד הלב האמריקאי הודיע על תכנית רב-שלבית כנגד השימוש במתקני אידוי בצעירים (מתוך כנס ה-AHA)

17/11/2019

 

איגוד הלב האמריקאי (American Heart Association) הודיע על תכנית נרחבת, בהשקעה רבה - המתמקדת במחקר, קמפיין להגברת המודעות ברשת החברתית והשגת תמיכה ממשלתית – במטרה לעצור את העליה במספר הצעירים הפוגעים בבריאותם בעקבות אידוי.

 

מומחי ה-AHA מסבירים כי הם חוששים מפני מגיפת האידוי בצעירים, אשר יצאה מכלל שליטה. בעוד שלפני כעשור אחד מכל 100 תלמידי תיכון דיווח על אידוי סיגריות אלקטרוניות, כיום מדובר באחד מכל 4 תלמידים.

 

צעירים רבים מסתירים את האידוי באמצעות מתקנים בעלי מראה דומה להתקן USB או עטים ויצרני הסיגריות האלקטרוניות משקרים לצעירים ולצרכנים אחרים בכך שמעודדים סיגריות אלקטרוניות כפחות מזיקות מסיגריות רגילות. המודעות המפרסמות את סיגרית JUUL טוענות כי אידוי הוא בטוח לחלוטין והמומחים קוראים לעצור את המידע השגוי הנ"ל. למעשה, פוד אחד מכיל כמות ניקוטין המקבילה לזו הקיימת בחפיסת סיגריות – עובדה אשר הורים, רופאים וצעירים רבים אינם מודעים לה.

 

במטרה להילחם במידע השגוי הנ"ל, ה-AHA משקיע תחילה עד 20 מיליון דולרים במטרה לממן שניים או שלושה פרויקטים כחלק מהניסיונות להילחם בשקרים המופצים לצעירים בנוגע לאידוי. בקרוב צפוי האיגוד לצאת בקריה לקבלת הצעות ובתוך כמה חודשים יתקבלו ההצעות המובילות.

 

שנית, ה-AHA משיק קמפיין להגברת המודעות שזכה לשם #QuitLying. מטרת הקמפיין לספק לסטודנטים, הורים ומחנכים פורום וכלי מידע במטרה להתגבר על המידע השגוי מתעשיית הטבק.

 

לבסוף, איגוד הלב האמריקאי מתכוון להמשיך ולגייס פוליטיקאים ותומכים במטרה להחיל מדיניות כנגד השימוש באידוי בקרב צעירים, וחשוב מכך, להביא את מנהל המזון והתרופות האמריקאי לאסור על מכירת סיגריות אלקטרוניות בטעמים, האטרקטיביות לצעירים רבים.

 

במטרה לסייע למאמצים אלו, ה-AHA זכה להתחייבות מטעם Kaiser Permanente לסייע במימון צעדים אלו.

 

מתוך כנס ה-AHA

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<