חדשות

תוצאות ארוכות טווח של משלב Brentuximab Vedotin עם Bendamustine כנגד מחלת הודג'קין חוזרת או עמידה לטיפול (Br J Haematol)

17/02/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת British Journal of Hematology מדווחים חוקרים על התוצאות לאחר שלוש שנים של מחקר להערכת יעילות ובטיחות הטיפול במשלב Brentuximab Vedotin (BV, אדסטריס) עם Bendamustine כטיפול הצלה ראשון בחולים עם מחלת הודג'קין עמידה או חוזרת.

 

המחקר בשלב 1/2, בתווית-פתוחה, כלל זרוע אחת של 55 מבוגרים עם מחלת הודג'קין עמידה או חוזרת, אשר קיבלו עירוי תוך-ורידי של BV וטיפול ב-Bendamustine ולאחר מכן הופנו להשתלת מח עצם אוטולוגית ו/או טיפול מונותרפי ב- BV.

 

מהנתונים עולה כי מבין 25 חולים לאחר השתלת מח עצם אוטולוגית ושישה חולים שלא המשיכו בטיפול מונותרפי ב-BV;; 27 חולים השלימו את מכלול 16 מחזורי הטיפול המונותרפי ב-BV. חציון משך המעקב להערכת ההישרדות הכוללת של החולים עמד על 44.5 חודשים מהמנה הראשונה ו-41.8 חודשים מהשתלת מח עצם.

 

שיעורי ההישרדות הכוללים לאחר 3 שנים עמדו על 92%, ללא הבדלים בין חולים לאחר השתלת מח עצם ואלו בהם לא הושלמה השתלת מח עצם. חמישה חולים הלכו לעולמם במהלך המעקב, כאשר כל מקרי התמותה לא נקשרו עם הטיפול.

 

חציון משך המעקב אחר הישרדות ללא-התקדמות מחלה עמד על 38.7 חודשים מהמנה הראשונה ועל 36.6 חודשים מהשתלת מח עצם. שיעורי ההישרדות ללא-התקדמות מחלה לאחר 3 שנים עמדו על 60.3%, כולל 67.1% מהחולים לאחר השתלת מח עצם אוטולוגית ו-40.4% מהחולים בהם לא בוצעה השתלת מח עצם.

 

תוצאות אלו של הישרדות כוללת והישרדות ללא-התקדמות מחלה עם משלב Bendamustine ו-BV היו טובות יותר בהשוואה למשטרי טיפול הצלה אחרים בחולים עם מחלת הודג'קין חוזרת או עמידה לטיפול.

 

אחת מתופעות לוואי של הטיפול ב-BV כוללת נוירופתיה היקפית, שהינה ברובה הפיכה. לאורך חציון של 31 חודשי מעקב מתום הטיפול ב-BV, לא תועדו מקרים חדשים של נוירופתיה היקפית וב-19 מבין 30 חולים (63%) בהם תועדה קודם לכן נוירופתיה זו תועדו נסיגה או שיפור בתסמינים. בתום המעקב, 25 חולים (83.3%) לא סבלו עוד מנוירופתיה היקפית, או סבלו מנוירופתיה בדרגה 1.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי משלב BV עם Bendamustine הדגים תוצאות טובות כטיפול הצלה ראשון במקרים של מחלת הודג'קין עמידה או חוזרת.

 

Br J Haematol. 2020

 

הערת מערכת:

Brentuximab (אדסטריס)   שאושר בסל 2020 לטיפול כקו ראשון ב- CD30+ Hodgkin's lymphoma עבור חולים שאינם מועמדים לטיפול בבלאומיצין.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני