חדשות

פלוריסטם הישראלית ומרכז אבו דאבי לתאי גזע (ADSCC) חשפו לראשונה בוועידת מלטה את הפרויקט המשותף לקידום הטיפול בקורונה

01/10/2020

הודעת פלוריסטם

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית פלוריסטם Pluristem Therapeutics Inc (נאסד"ק: PSTI) (ת"א: PSTI) ומרכז אבו דאבי לתאי גזע (ADSCC) הציגו לראשונה בוועידת מלטה, (Malta Conferences Foundation), את הפרוייקטים המנוהלים במסגרת מזכר הבנות עליו חתמו באוגוסט השנה, המיועד למנף את יכולות הרפואה המשקמת.  ועידת מלטה נערכת בתמיכת קרן kENUP, הפועלת לקידום חדשנות מבוססת מחקר התורמת לציבור ולחברה.

הפרוייקט המשותף לקידום הטיפול ב- COVID-19, יאפשר למרכז המחקר באבו דאבי להרחיב את אפשרויות הטיפול בתאי גזע, תוך שימוש בתאי ה- PLX  הייחודיים של פלוריסטם המופקים משלייה. כיום המרכז באבו דאבי עושה שימוש אפקטיבי במכשיר אינהלציה (Nebulizer) לטיפול בחולי COVID-19 בעזרת תאי גזע המופקים מדם החולה עצמו. לפלוריסטם יתאפשר לבחון את מתן התרופה הנסיונית שלה באמצעות השימוש במכשיר האינהלציה. כיום תאי ה- PLX של פלוריסטם מוחדרים לגוף המטופל באמצעות הזרקה לשריר.

שני הצדדים מנהלים דיונים אודות פרוייקטים נוספים, לרבות שיתוף פעולה בתחום מחלת השתל כנגד המאחסן -   chronic Graft Versus Host Disease (cGvHD), שהינה תסמונת קלינית בה תאי מערכת החיסון של התורם תוקפים מערכות גוף בריאות של החולה המושתל.

הפרוייקטים הוצגו אתמול בפני משתתפי ועידת מלטה, ובהם חתני פרס נובל, מדענים ודיפלומטים. הוועידה פועלת לקידום השאיפה המשותפת לשיפור איכות החיים והיציבות הפוליטית במזרח התיכון, באמצעות זיהוי הזדמנויות ייחודיות לשיתופי פעולה בהתמודדות עם אתגרים מדעיים וטכנולוגיים בפניהם ניצב האזור. הועידה עוסקת זה 17 שנים בתחומי ההשכלה המדעית, איכות אוויר ואיכות מים, מקורות אנרגיה חלופיים, כמו גם בנושאים אחרים שיש בהם עניין משותף.

פרופ' צפרא לרמן, נשיאת ועידת מלטה, ציינה כי "ועידת מלטה היא הפלטפורמה היחידה בעולם שבה מדענים מ- 15 מדינות במזרח התיכון, מרוקו ופקיסטן יכולים להיפגש תחת קורת גג אחת, יחד עם שורת חתני פרס נובל. הם מפתחים שיתופי פעולה וקשרי חברות, המתגברים על פערי אי-האמון וחוסר הסובלנות".

ד"ר ינדרי ונטורה, מנכ"ל ADSCC, אמר כי "היציאה למסע המשותף עם פלוריסטם, על מנת להתגבר על אחד האתגרים הרפואיים המורכבים ביותר של הדור הזה, מהווה פרק חדש מלא וגדוש באפשרויות, בכל הנוגע לשיתוף ידע ולחדשנות רפואית. שיתוף הפעולה שלנו ממחיש באופן ברור את הכוח הגלום בשיתוף פעולה בין מי שניצבו בעבר משני צידי המתרס. גם אם איננו יודעים עדיין מה תהיה ההשפעה ארוכת הטווח של וירוס הקורונה על מי שהחלימו מהמחלה, הרי שבאמצעות העבודה המשותפת נוכל פוטנציאלית למנף את מיטב הטכנולוגיות הרפואיות ומיטב המוחות באזור, על מנת לפתח פתרונות למניעה ולטיפול בסימפטומים המתמשכים ובסיבוכים לטווח ארוך".

יקי ינאי, מנכ"ל ונשיא פלוריסטם, אמר כי "אנו גאים מאד לחשוף את הפרוייקטים המשותפים הראשונים שלנו עם ADSCC במסגרת ועידת מלטה. אנו רואים את שיתוף הפעולה הזה כהתקדמות בקשר בין ישראל ובין איחוד האמירויות, ומקווים כי יניח את היסודות לשיתופי פעולה עתידיים שיסייעו בהבאת שינוי לאזור ולעולם כולו. בעבודה המשותפת לפיתוח רפואה משקמת, לצרכים רפואיים שטרם ניתן להם מענה, אנו נלהבים לקראת העתיד והאפשרויות הגלומות בו".

אודות מרכז אבו דאבי לתאי גזע

המרכז של אבו דאבי לתאי גזע (ADSCC) הוא מרכז בריאות המתמחה בטיפולים המבוססים על תאים וברפואה משקמת, וכן במחקר פורץ דרך בתאי גזע באזור זה של העולם. המרכז הוקם במרס 2019 בכדי לענות על הביקוש המקומי והאזורי הגדל לשירותים וטיפולים רפואיים תאיים. המרכז מצויד בטכנולוגיות הרפואיות החדישות ביותר ובמכשור רפואי ייחודי לאזור, כמו גם ברופאים בעלי מוניטין בינלאומי העובדים בשיתוף פעולה עם החוקרים. ADSCC הוא המרכז הראשון מסוגו באיחוד האמירויות. תחומי ההתמחות שלו כוללים, בין השאר, אימונולוגיה, המטולוגיה, טיפולים קליניים המבוססים על תאי גזע, ביולוגיה מולקולרית, אימונותרפיה, אורתופדיה ואורולוגיה.

אודות פלוריסטם

פלוריסטם תרפיוטיקס הינה חברה ביו-רפואית המובילה ברפואה משקמת, המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה. בעבר, החברה דיווחה על נתוני ניסויים קליניים שביצעה במספר אינדיקציות בשימוש במוצריה הרשומים כפטנט, המבוססים על תאי PLX וכעת החברה מבצעת ניסויים קליניים מתקדמים במספר אינדקציות נוספות. ההערכה היא כי מוצרים המבוססים על תאי PLX מאפשרים שחרור של מגוון חלבונים טיפוליים המאפשרים טיפול בדלקות, איסכמיה (חוסר זרימת דם), טראומות שריר, הפרעות המטולוגיות ונזקי קרינה. גידול התאים מבוצע באמצעות טכנולוגיית תלת ממד קניינית וייחודית של החברה, המאפשרת טיפול שאינו מצריך התאמה גנטית למטופל. לחברה  קניין רוחני חזק ורחב, מתקני ייצור ומו"פ בעלי אישור ,GMP קשרים אסטרטגיים עם מכוני מחקר מרכזיים וצוות ניהול מנוסה.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<