חדשות

מנהלי בתי החולים הציבוריים בקריאה לרה''מ, שר הבריאות והאוצר: פתרו את המשבר כדי שניתן יהיה לספק שירותי בריאות ראויים ל-2 מיליון אזרחים !

20/01/2021

מאת מערכת אי-מד

מנהלי בתי החולים הציבוריים יוצאים היום בקריאה נזעמת לשרי הבריאות והאוצר וקוראים להם ולראש הממשלה לפתור את המשבר בכדי שיוכלו לחזור ולטפל בחולי הקורונה והחולים הנוספים.

להלן ההודעה שהועברה לתקשורת:

פרופ׳ עופר מרין לשר הבריאות אדלשטיין: ארבעה ימים אנחנו פה, ואף אחד לא מנהל איתנו משא ומתן. שערי צדק לא שילם מיסים ב-15 לחודש, כי אין לנו יותר כסף. לא נקבל שום פתרון פלסתר ולא פחות מפתרון לשנתיים

פרופ׳ פהד חכים: שר האוצר צריך להתבייש שאנחנו צריכים לעמוד פה בחוץ, תחת ממטרי ברד, ב-4 מעלות, במקום לטפל במטופלים שלנו. אנחנו קוראים לראש הממשלה - בוא! בוא תפתור את המשבר. 2 מיליון אזרחים זקוקים לשירותי בריאות ראויים

הסתיימה פגישה קשה של מנהלי בתי החולים הציבוריים עם שר הבריאות יולי אדלשטיין במאהל המחאה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין כי: ״המאבק שלכם צודק וכולנו מזדהים איתו. אנחנו מבינים שאתם לא רוצה לפתור אותו בפלסתר, גם אם זה יהיה הפלסתר הכי טוב. אני אפעל בממשלה על מנת להגיע לפתרון הטוב ביותר״.

פרופ׳ עופר מרין, מנכ״ל שערי צדק: ״כל דקה, כל שעה, כל יום, שבו יושבים פה באוהל 7 מנהלי בתי חולים, שאחראים לבריאותם של 2 מיליון אזרחים בשיא הקורונה, במקום להיות עם הצוותים והחולים  - זו בושה למדינה. ארבעה ימים אנחנו פה, ואף אחד לא מנהל איתנו משא ומתן. שערי צדק לא שילם מיסים ב-15 לחודש, כי אין לנו יותר כסף. לא נקבל שום פתרון פלסתר ולא פחות מפתרון לשנתיים״.

פרופ פהד חכים, מנהל בית החולים האנגלי בנצרת: ״זו בושה למדינת ישראל שאתם שולחים אותנו לקושש תרומות כדי להציל חיים. אין לכם מערכת בריאות בירושלים או בנצרת בלעדינו. אני לא יכול להסתכל יותר בעיניים של העובדים שלי או של המטופלים שלנו. ייבשתם את מערכת הבריאות. אני מוכן להחזיר את המפתחות מחר בבוקר. שר האוצר צריך להתבייש שאנחנו צריכים לעמוד פה בחוץ, תחת ממטרי ברד, ב-4 מעלות, במקום לטפל במטופלים שלנו. אנחנו קוראים לראש הממשלה - בוא! בוא תפתור את המשבר. 2 מיליון אזרחים זקוקים לשירותי בריאות ראויים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<