חדשות

תוצאות העולם האמיתי של טיפול ב- chimeric antigen receptor (CAR) T-cell בלימפומה של תאים גדולים (DLBCL) דומות לאילו של מחקרים קליניים (מדסקייפ)

01/03/2021

מאת ד"ר יוליה וקסמן

 

תוצאות עולם אמיתי של טיפול ב- chimeric antigen receptor (CAR) T-cell  בלימפומה של תאים גדולים (DLBCL) דומות לאילו של מחקרים קליניים, על פי מחקר שדיווח את נתוני ה- Center for International Blood and Marrow Transplant Research (CIBMTR) ופורסם ב- Blood Advances. המחקר דיווח את תוצאות הטיפול ב-tisagenlecleucel ב- 152 חולים שאינם במחקר קליני. משך התגובה (DOR) וה- progression-free survival (זמן עד התקדמות המחלה או מוות) ב- 12 חודשים על פי נתוני ה- CIBMTR הם 48.4% ו- 26.4%, בהתאמה. התוצאות הללו דומות לתוצאות מחקר ה- JULIET שדווחו ב- ASH  האחרון. ה- JULIET הוא מחקר פאזה שניה שבודק את tisagenlecleucel  בחולי DLBCL  לאחר שני קווי טיפול ובו relapse-free probability היה 60.4% ב-24 וב-30 חודשים ב-61 חולים שהגיבו לטיפול . PFS  ב-12 וב-36 חודשים היו 33% ו-31%, בהתאמה. פרופיל תופעות הלוואי היא דומה לזה שדווח בעבר.

על פי תוצאות החיים האמיתיים של ה- U.S. Lymphoma CAR T Consortium ב- 275 חולים שטופלו ב- axicabtagene ciloleucel, ה- PFS החציוני היה 8.3 חודשים במעקב חציוני של 12.9 חודשים. התוצאות הללו דומות לתוצאות של ה-  ZUMA-1 שדווחו ב- ASH  הקודם, שבו במעקב של שנתיים 39% מהחולים עדין מגיבים וההישרדות בשלוש שנים היא 47%. חשוב לציין על פי פרסום ב- JCO בספטמבר 2020, 43% מהחולים שנכללו בנתוני מחקר החיים האמיתיים לא עמדו בקריטריוני הכללה של מחקר ה- ZUMA-1. על פי נתוני מחקר החיים האמיתיים, מצב תפקודי ירוד (PS 2-4) ו- LDH  מוגבר היו בקורלציה ל- PFS והישרדות קצרים יותר.

מחקר רב מרכזי הראה תגובות דומות של 70% בחולים שעמדו בקריטריוני ההכללה של ה- ZUMA-1 ובחולים שלא עמדו בקריטריוני הכללה למחקר. ה- DOR, PFS  וההישרדות היו ארוכים יותר בחולים שעמדו בקריטריוני ההכללה.

במחקר של 60 חולים שטופלו בשני סוגי ה- CAR-T ב- Memorial Sloan Kettering Cancer Center ההשרדות בשנה היתה 69% וה- event-free survival בשנה היה 40%. בדווח על 55 חולים שטופלו ב- University of Milan ה-PFS  בשנה היה 40%  וההישרדות בשנה הייתה 70%.

מדסקייפ

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<