הודעות אירגונים

השתלמויות בגרונטולוגיה - גם לרופאים

25/12/2015

ככל שעולה תוחלת החיים עם חידושי הרפואה – גובר העניין המקצועי והרחב בזיקנה ובדרכים לשפר את איכות חייו של הזקן. אך העניין לא החל היום - המכון ללימודי זיקנה הוקם לפני 30 שנה ע"י פרופ' ארנולד רוזין  ולאה אברמוביץ ופעל תחילה בבי"ח שערי צדק בירושלים. השניים יזמו וביצעו  את ההקמה משום שהיה מורגש חוסר במידע ובהכוונה לעובדים מקצועיים בתחום הגרונטולוגיה.

במשך השנים התקיימו במכון שהחל לתפקד לפני שלוש שנים בבית יד שרה בירושלים – שדרות הרצל 124 -  מאות קורסים, ימי עיון, סדנאות וסמינריונים. הדגש המרכזי הוא על גישה של כבוד והערכה לקשישים והבנת ההשלכות הפסיכולוגיות, הסוציולוגיות וכמובן הרפואיות של הזדקנות. חשוב לא פחות מכך – הבנת החשיבות של המשפחה והמעגל החברתי מסביב לזקן והשפעתה על איכות חייו.

 

 

הקורסים שזכו לעניין רב של הקהילה הרפואית הם: אתיקה בטיפול הזקן, פסיכוגריאטריה, לגעת בנצח, גוף ונפש ובריאות וחולי. בנוסף  התקיימו ימי עיון על היבטים משפטיים, חברתיים וטיפוליים. תכנים הממוקדים במיוחד בצרכי הצוות הרפואי. כך בין היתר דילמות הקשורות לאפוטרופסות.  

את כל הקורסים מעבירים מיטב המרצים והמומחים בתחום הזיקנה. המכון זכה  למשוב חיובי מהמשתתפים – הן מן הקהילה המקצועית והן מקשישים ובני משפחה שביקשו לדעת יותר.

 

ניתן לקבל את רשימת הקורסים לשנת תשע"ו (2015-16) בטל. 04-43399278 ובמייל:  leaha@yadsarah.org.il.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<