הרצאות מצגות

סיקור כנס ההשקה של אונגלייזה (מרץ 2011) בהשתתפות פרופ' רז וד''ר הירשברג

18/05/2011

בקישור שלהלן הנכם מוזמנים לצפות בסיקור מצולם ומוקלט של כנס ההשקה של התרופה החדשה לטיפול בסוכרת, מקבוצת ה-DPP4 , האונגלייזה , מתוצרת חברת אסטרה-זנקה.

באירוע ההשקה החגיגי של אונגלייזה שהתקיים בגעש השתתפו כמה מאות רופאים אשר קיבלו סקירות ועדכונים על המחקרים שבוצעו בשלבי הפיתוח של אונגליזה וכן גם על מחקר בינלאומי חדש בראשותו של פרופ איתמר רז, שמטרתו להוכיח כי האונגלייזה אינה רק בטוחה מבחינה קרדיווסקולרית אלא גם מורידה את הסיכון הקרדיווסקולרי.

ד"ר בעז הירשברג, מנהל בכיר באגף המחקר והפיתוח של אסטרה-זנקה העולמית סקר את תהליך הפיתוח של התרופה ואת המחקרים הקליניים שהיוו את הבסיס לאישורה ע"י הרשויות השונות בעולם, כולל ישראל. בהרצאתו הדגיש הירשברג את הבטיחות הגבוהה שנמצאה במחקרים, את האפקטיביות הגבוהה בהשגת איזון גליקמי,  ואת המימצאים הראשוניים המבטיחים הנוגעים ליעילות הקרדיווסקולרית של התרופה.

פרופ' איתמר רז סקר את האתגרים המשמעותיים של תחום הטיפול בסוכרת כפי שבאו לידי ביטוי בטיפולים תרופתיים  ומשטרי טיפול  שונים, שנמצאו אמנם יעילים מבחינת איזון גליקמי אך גרמו בחלק מהמקרים לעלייה באירועים קרדיווסקולרים ולתמותה (כמו למשל האבנדיה, ומחקרים כמו ה-ACCORD שבהם דווקא קבוצת הטיפול האינטנסיבי סבלה מתמותה מוגברת...). לאור זאת הכניסה של תרופה כמו אונגלייזה המציגה פרופיל בטיחותי מצויין, יחד עם אפקטיביות גבוהה מבחינת איזון היא בהחלט בשורה. כאמור, התוצאות הראשוניות של אונגלייזה שהוכיחו שהתרופה בטוחה מבחינה קרדיווסקולרית ואף רמזו על הפחתת הסיכון הקרדיווסקולרי הובילו את אסטרה-זנקה ליזום מחקר התערבותי גדול שבו לראשונה ייעשה נסיון להוכיח לא רק חוסר נחיתוח אלא עליונות בהשגת הפחתה במאורעות קרדיווסקולרים.  בראש מחקר רב לאומי זה עומד פרופ' רז בעצמו, וישראל היא אחת המדינות הבולטות מבחינת מס' המשתתפים במחקר.

לצפייה בסיקור המלא - נא להקליק כאן

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<