הודעות אירגונים

עיניים גדולות: אירוע האופטיקה הגדול בישראל המתקיים באקספו תל אביב, מציג חדשנות פורצת דרך בתחום רפואת העיניים.

10/02/2020
  • בתערוכת אופטיקה יוצג לראשונה מכשיר חדשני ומתקדם המאפשר לבצע בדיקות עיניים לתינוקות ולילדים, ללא התערבות ורבלית והרחבת אישונים
  • עוד יוצגו בתערוכה טכנולוגיות חדשות בתחום הציוד הרפואי לקליניקות ולמעבדות, מיטב הקולקציות האחרונות של מסגרות משקפי השמש והראיה, עדשות אופטלמיות, עדשות מגע ועוד
  • האירוע משלב תערוכה וכנס אקדמי של מועצת האופטומטריסטים

 

ביום שלישי ה-11.2, יפתחו באקספו תל אביב תערוכה וכנס של מועצת האופטומטריסטים בישראל, האירוע הגדול של השנה בענף האופטיקה הנערך זו השנה השנייה ברציפות. התערוכה, בה ישתתפו כ-40 מציגים, מהווה מפגש מקצועי וחברתי של כלל העוסקים בענף: רופאי עיניים, אופטומטריסטים ואופטיקאים, יבואנים ובעלי חנויות אופטיקה מכל רחבי הארץ, והיא מהווה הזדמנות נהדרת לחשיפת החידושים בענף. צפי הקהל עומד על כ-1500 מבקרים. האירוע ישלב בין תצוגות ספקים ובין כנס מקצועי עם טובי המרצים מהארץ ומהעולם.

החידושים הטכנולוגיים שיוצגו בתערוכה

  • חברת Skymed הישראלית תציג בתערוכה מכשיר אוטורפרקטומטר פדיאטרי נייד, המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום כשלראשונה יאפשר המכשיר בדיקת ילדים ותינוקות ללא התערבות ורבלית, ללא צורך בהרחבת אישונים, בדיקה בינוקולרית, איתור פזילה, מדידה ממרחק 1 מטר, מהירות בדיקה חצי שניה. במכשיר בעל ניידות מלאה, נבדק מחקרית ונמצא בעל יעילות מוכחת, כמו כן עבר את אישור ה-CE ו-FDA ונמצא בשימוש קליני ואופטומטרי נרחב.

  • חידוש נוסף שתציג Skymed בתערוכה מהווה אף הוא פריצת דרך אדירה בתחום הרפרקציה. החברה תציג מכשיר היודע למדוד רפרקציה בינוקלורית מדויקת, אובייקטיבית וסובייקטיבית בלחיצת כפתור. מדובר בטכנולוגיה בלעדית הרשומה כפטנט, המכשיר מאפשר מדידת רפרקציה ותיקון הליקוי הרפרקטיבי באופן סימולטני, מדידה מלאה לקרוב ולרחוק בשתי דקות ובאופן אוטומטי. המכשיר מבוסס על פידבק מתגובות המוח ונותן פתרונות למרשמים מורכבים. מדובר במכשיר הראשון מסוגו בעולם. המכשיר מאושר על ידי משרד הבריאות וכבר נמצא בשימוש קליני ברחבי העולם. המכשיר מיוצר בישראל על ידי חברת visionix, מדובר בטכנולוגיה ישראלית חדשנית ובלעדית.

  • חידוש טכנולוגי נוסף שתציג Skymed  הוא ה- Visionix VX120, מכשיר  אוטורפרקטומטר  wave front  המבצע מיפוי קרנית, מדידת אברציות, בודק עובי קרנית, לחץ תוך עיני ובעל מצלמת קטרקט משוכללת. המכשיר מבצע הדמיית ראיית יום ולילה, אבחון גלאוקומה וצילום זוית, הדמיית פלורסאין לעדשות מגע, אבחון לעין יבשה והכל בלחיצת כפתור אחת.

  • חברת שמיר אופטיקה תציג את עדשת המולטי-פוקל המתקדמת בעולם, המותאמת אישית ללקוח ולסביבה המשתנה. הייחוד בעדשה הוא בהתאמתה הפרסונלית ללקוח ולצרכיו.  העדשה פותחה מתוך הבנה שמגוון השימושים של היום שונים לחלוטין מאלו שהיו בעבר וכי יש הבדלים אדירים בחיי היום־יום של עורך דין, לדוגמה, שמבלה רוב הזמן בין המחשב והמסמכים לבין שיחות עם לקוחותיו, לבין אלו של ספורטאי הרוכב באופניים. עוד הבינו המפתחים שיש לתת מענה לניגודיות של מסכי המחשב, הטלפון הנייד ואפילו זו של סביבת הרכב תחת שיקול דעת. הבנה זו הביאה את החברה לפתח עדשה היוצרת חווית ראיה בלתי רגילה.
  • פיתוח נוסף של שמיר אופטיקה הוא מכשיר ה-spark mi up, שהוא מכשיר מדידה ראשון מסוגו המספק נתוני מסגרת ונתונים נוספים בצורה מדויקת ומהימנה. מתאים לשימוש גם אצל ילדים.

לדברי אורית אלון, מנהלת התערוכה באקספו תל אביב: "אקספו תל אביב מברך על שיתוף הפעולה עם מועצת האופטומטריסטים זו השנה השנייה ברציפות. בכוונתנו להפוך אירוע זה לאירוע מסורתי שיתקיים אצלנו מידי שנה בשנה ויהווה מפגש מקצועי מרכזי של כל העוסקים בתחום העיניים והאופטומטריה בישראל".

הכנס בשנתי של מועצת האופטומטריסטים

במסגרת האירוע ובמקביל לתערוכה יתקיים הכנס השנתי של מועצת האופטומטריסטים שיכלול 5 מושבים שונים. את התוכנית המקצועית והרפואית של הכנס מארגן ומנהל ד"ר ניר ארדינסט והיא כוללת שיתוף פעולה עם חמישה בתי חולים בישראל בהובלת בכירי הענף: פרופ’ ענת קסלר – מומחית בנוירולוגיה, נוירואופתלמולוגית, יועצת נוירואופתלמולוגיה בביה"ח הלל יפה,  פרופ’ אור קיזרמן  - מנהל תחום הקרנית ועין יבשה במרכז הרפואי האקדמאי ברזילי ומנהל רפואי של careVision , פרופ' יאיר מורד - מנהל היחידה לרפואת עיניים לילדים ופזילה במרכז הרפואי אסף הרופא,  פרופ’ אבי סלומון  מנהל שירות הקרנית במרכז הרפואי הדסה עין כרם וממחה למחלות ניתוחי קרנית וד”ר ביאטריס טיאוסנו  - מנהלת מחלקת עיניים בהלל יפה.

ד"ר ארדינסט, מציין: "תכנית הכנס כוללת הרצאות של  בכירי רופאי העיניים והאופטומטריסטים בישראל. למעלה מ-50 מרצים יעבירו הרצאות וסדנאות במהלך כל היום ולראשונה במהלך הכנס האופטומטריסטים יעברו הכשרה בציוד חדשני לרבות בדיקות מרחוק, מצלמות רשתית עם שדה ראייה, מכשיר דיגיטלי הבודק עין יבשה ומבצע צילום של בלוטת העפעפיים. בכנס גם יוצגו עדשות מגע הטרנסשיין, שהן עדשות מגע מיוחדות המתכהות בשמש וחוזרות להיות שקופות כאשר נמצאים בצל או במשרד".

בין המשתתפים בקורסים המקצועיים יוגרל מכשיר חדשני משולב הבודק גם את מרשם הפציינט וגם מבצע מיפוי קרנית. ערכו של מכשיר זה עומד על 20000 אירו.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<