חדשות

חידושים במרכז הרפואי זיו: מאיץ נוסף, תוכנית למבנה כירורגי ממוגן ושדרת מורשת (הודעת המרכז הרפואי זיו).

26/02/2020

מאיץ נוסף אושר למכון ההקרנות של המרכז הרפואי זיו

לפני מספר ימים התבשרה הנהלת המרכז הרפואי זיו אודות ההחלטה החשובה.
מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא אמר: "אישור משרד הבריאות למאיץ הנוסף עבור מכון ההקרנות בזיו הוא בשורה גדולה ומשמעותית. בשם כל תושבי הצפון אני מודה לשר יעקב ליצמן ולמשרד הבריאות על התמיכה הרבה."

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אמר: "לפני כשלוש שנים כשביקרתי בזיו, הבטחתי שאדאג למאיץ נוסף למכון ההקרנות. ברוך ה' משרד הבריאות אישר את המאיץ הנוסף לזיו."

מכון ההקרנות (הרדיותרפיה) של המרכז הרפואי זיו ממשיך להתרחב ולצמוח.
השבוע בישר שר הבריאות הרב יעקב ליצמן כי משרד הבריאות אישר מאיץ שני למכון ההקרנות בעל הטכנולוגיה החדישה ביותר בישראל, בניהולה של ד"ר יונינה טובה.

הכל החל ביוני 2017 אז נחנך מכון ההקרנות בזיו בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות הרב יעקב ליצמן. האחרון הבטיח באותו מעמד כי יעשה הכל על מנת לאשר ל"זיו" מאיץ נוסף שיסייע בהענקת הטיפולים לחולי הסרטן המטופלים במקום.
כמעט שלוש שנים לאחר מכן ולאחר עבודה מאומצת של מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא מול משרד הבריאות והשר הממונה - האישור למאיץ שני ניתן לפני מספר ימים.

מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא: "אישור משרד הבריאות למאיץ הנוסף עבור מכון ההקרנות בזיו הוא בשורה גדולה ומשמעותית. בפני מכון הרדיותרפיה של זיו עומדים אתגרים רבים ומגוונים. אני שמח על חוות הדעת המחמיאות של המטופלים הרבים שמפרגנים לצוות המקצועי של מכון הרדיותרפיה תחת ניהולה של ד"ר יונינה טובה ואנחנו ממשיכים לעשות הכל כדי להמשיך ולהעניק למטופלים שלנו את השירות הטוב ביותר - הן רפואית והן בכל המעטפת שמסביב. אישור המאיץ השני למכון ההקרנות הוא צעד נוסף בהרחבת השירותים המצוינים במקום. בשם כל תושבי הצפון, אני מודה לשר יעקב ליצמן ולמשרד הבריאות על התמיכה הרבה."

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אמר השבוע: "הבטחתי וקיימתי. הבטחתי לפני כשלוש שנים שאביא למרכז הרפואי זיו מאיץ שני בעבור תושבי הצפון. ברוך ה' משרד הבריאות אישר את המאיץ הנוסף לזיו."

יצוין כי לצד מכון ה-MRI, מכון ה-Pet CT, מכשיר ה-CT המתקדם בעולם ומחלקות כירורגיות מצוינות עם טכנולוגיות חדישות שמעניקות שירות רפואי מתקדם, כל השירותים הללו גם יחד, נותנים מענה שלם לתושבי הצפון, קרוב לבית, אצלנו ב'זיו' - המרכז הצפוני ביותר לטיפול בחולי הסרטן.

מכון ההקרנות (הרדיותרפיה) במרכז הרפואי זיו נחשב למכון עם הציוד הטכנולוגי החדיש ביותר בישראל ואליו הצטרפו מאז פתיחתו אנשי צוות מנוסים מאוד שגויסו מבתי החולים: רמב"ם, איכילוב, תל השומר ובלינסון - אנשי מקצוע מצוינים עם עשרות שנות ניסיון בתחומם. הצוות בחר להיענות לאתגר החדש של פתיחת שירות מציל חיים בצפון ולעבור לזיו ממרכזים אלה.
המטופלים במכון ההקרנות של זיו זוכים בטיפולים מקצועיים, במענה אישי רחב שכולל בין היתר ובמידת הצורך: פסיכולוגית, עובדת סוציאלית ותזונאית. מדובר בחוויה מחבקת, אנושית ומקצועית.

כמו כן , אירועי 110 שנים ל"זיו" יצאו לדרך: נחנכה "שדרת המורשת" בכניסה למרכז הרפואי זיו.

"זיו", שיציין לכל אורך השנה 110 שנים להיווסדו, חנך את "שדרת המורשת" בחסות הקרן הקיימת לישראל. בהמשך תעבור השדרה מתיחת פנים: הריצוף יוחלף, המבואה תקורה לכל אורכה, תאורה מודרנית תוצב במקום ופינות לאורכה יספרו את האירועים ההיסטוריים של "זיו" לאורך 110 שנותיו.

מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא אמר: "השדרה שנטענו השבוע חלק ממנה, מהווה עדות ברורה ויחיה להיותנו מרכז קהילתי המחובר לשלטון המקומי וקשוב לצרכי התושבים והמרקם החברתי המיוחד שיש כאן."

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אמר: "שדרת המורשת במרכז הרפואי זיו היא רעיון ענק של ההיסטוריה מופלאה לאורך 110 שנותיו. מזל טוב לזיו."

יו"ר קק"ל דני עטר: "האופן שבו מוצגת ההיסטוריה של המקום בשדרה הזו, הוא דבר חשוב מאוד שגורם לאורחים פה להתחבר למקום. כל הכבוד על היוזמה"

יום חג נרשם השבוע במרכז הרפואי זיו שפתח רשמית את חגיגות 110 השנים להיווסדו. זה קרה בטקס חנוכת "שדרת המורשת" בכניסה הראשית למרכז הרפואי ובו ניטעו כ-20 עצי ברוש מתוך סך 110 שינטעו בו לאורכה של השנה.
העץ הראשון ניטע על ידי שר הבריאות הרב יעקב ליצמן שכיבד את האירוע בנוכחותו. אחריו נטע יו"ר הקרן הקיימת לישראל דני עטר - אשר סייע ותמך בהקמת השדרה. גם ראשי הרשויות והמועצות מהצפון נטעו עצים בשם תושביהם והחגיגה היתה גדולה.
בהמשך ינטעו גם שאר העצים על ידי נציגי הארגונים השותפים לעשייה החשובה במרכז הרפואי זיו.

שדרת המורשת תספר לכל אורכה את הסיפורים המרתקים של המרכז הרפואי זיו מאז שנת 1910, אז החל דרכו כמרפאה צנועה וכעבור שנה הפך ל"בית החולים העברי" ועד לשנת 2020, דרך שנת 1973, אז הועתק למקומו הנוכחי והעברתו הסתיימה יממה לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים.

"שדרת המורשת" צפויה לעבור מתיחת פנים של ממש. המדרכה תחודש, תכנים היסטוריים המספרים את סיפורו של המרכז הרפואי ישולבו לאורכה. במקום יוצב קירוי ותאורה חדשה תאיר את הדרך של המטופלים והמבקרים העוברים בשדרה זו.

מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא: "השדרה שנטענו השבוע חלק ממנה, מהווה עדות ברורה ויחיה להיותנו מרכז קהילתי המחובר לשלטון המקומי וקשוב לצרכי התושבים והמרקם החברתי המיוחד שיש כאן. שדרת המורשת שלנו תשקף את השותפים ואת האנשים היקרים לנו מכל שלמענם אנחנו כאן ולמענם מערכת הבריאות עושה רבות. אני שמח שרעיון 'שדרת המורשת' נפל באהדה על אזניו של יו"ר קק"ל דני עטר שראה בדבר חיבור לקרקע, חיבור לעץ וחיבור לאלפי בני האנוש שפוקדים את המקום הזה. בשדרה הזו, עוברים כ-400 אלף אנשים מידי שנה".

שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן אמר בטקס: "בתלמוד נאמר: 'הרוצה שיתקיימו נכסיו יטע בהן אדר'. אמנם את ט"ו בשבט ציינו לפני כשבועיים, אבל הנטיעות נמשכות לאורך השנה. זה קושר אותנו לאדמה ממנה אנו צומחים ומצמיחים דורות חדשים. שדרת המורשת במרכז הרפואי זיו היא רעיון ענק של ההיסטוריה מופלאה לאורך 110 שנותיו. חשוב לנו מאד לשמר את המורשת בכל מקום וללמד את הדורות הבאים על מה שהיה פה לפני עשרות שנים ולראות את ההתפחות וההתקדמות בציר הזמן. מזל טוב לזיו."

יו"ר קק"ל דני עטר אמר במהלך חנוכת שדרת המורשת: "חנוכת שדרת מורשת לרגל 110 שנים לזיו היא דבר נפלא. אנחנו בקק"ל מציינים 120 שנים ומבינים היטב את המשמעות של נשיאה בעומס השנים. האופן שבו מוצגת ההיסטוריה של המקום בשדרה הזו, הוא דבר חשוב מאוד שגורם לאורחים פה להתחבר למקום. כל הכבוד על היוזמה".

ועוד עדכון מזיו: שר הבריאות יעקב ליצמן הבטיח השבוע: "יוקם מבנה כירורגי ממוגן במרכז הרפואי זיו."

את ההבטחה נתן שר הבריאות במהלך אירוע חנוכת "שדרת המורשת" במרכז הרפואי זיו באמצע השבוע ובנוכחות ראשי הרשויות והמועצות בצפון.

מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא אמר: "המבנה הכירורגי נחוץ מאוד, גם לאור התרחבות המרכז הרפואי זיו וגם לנוכח האתגרים הביטחוניים הלא פשוטים של אזור הצפון."

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן: "אין דבר שהבטחתי לזיו ולא קיימתי. אני אומר שהמבנה הכירורגי הממוגן יוקם. לא יעזור לאף אחד."

עלותו של מבנה כירוגי ממוגן נאמדת בכ-400 מיליון שקלים.

ימים אחדים לאחר הבשורה על אישור מאיץ שני למכון ההקרנות במרכז הרפואי זיו ובשורה נוספת וגדולה לא פחות נשמעה השבוע במהלך חנוכת "שדרת המורשת" בזיו, ותיק בתי החולים הממשלתיים והמציין השנה 110 שנים להיווסדו.
שר הבריאות הרב יעקב ליצמן נעתר לפניותיו החוזרות ונשנות של מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא והצהיר מול יו"ר קק"ל, ראשי הרשויות והמועצות והקהל הרחב, שנטלו חלק באירוע: "במרכז הרפואי זיו יוקם מבנה כירורגי ממוגן."

קודם להבטחתו של שר הבריאות, נשא ד"ר זרקא דברים ובהם העלה שוב את הדרישה למבנה כירורגי ממוגן וחדש שיוכל לתת מענה לגדילתו והתפתחותו של זיו לצד אתגרי הביטחון בגזרה הצפונית.

ד"ר סלמאן זרקא אמר: "מבנה כירורגי ממוגן הפך מאוד נחוץ בעבור המרכז הרפואי זיו. זה קורה גם בעקבות התרחבותו של זיו וגם בשל האתגרים הלא פשוטים העומדים לפתחנו, אף יותר מורכבים מאלה העומדים בפני הדרום. אם חלילה יגיעו ימי החירום וירי הטילים, אנו נזדקק למיגון ולמוכנות גבוהה הרבה יותר. במהלך מלחמת לבנון השנייה ספג המרכז הרפואי זיו פגיעות ישירות ורק במזל ובנס לא נגרמו פגיעות בגוף. אסור לנו לשחק בחיי אדם ועלינו לעשות כל שנדרש על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש - בייחוד בטחוני. פעילות תחת אש מיקומה בשדה הקרב ולא בבית חולים אזרחי שמטפל באזרחים ובחיילי צה"ל בשגרה ובכל מבחן. מבנה כירוגי ממוגן הוא צורך השעה ואני מודה לשר הבריאות יעקב ליצמן על הירתמותו לבניית מבנה כירורגי ממוגן."

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הוסיף ואמר בנחרצות: "אין דבר שהבטחתי לזיו ולא קיימתי. הבטחתי מכון לסרטן וקיימתי. הבטחתי מאיץ שני וקיימתי. מבנה כירורגי ממוגן יוקם בזיו וזה לא יעזור לאף אחד. מבנה כזה חשוב מאוד במיוחד בימי חירום ואפעל להקמתו".

יצוין כי עלות הקמתו של מבנה כירורגי ממוגן נאמדת בכ-400 מיליוני שקלים והוא מתעתד להיבנות בחלקו הדרומי של המרכז הרפואי זיו.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני