חדשות

בדיקת EEG עשויה לסייע בבחירת טיפול אופטימאלי לתסמונת דחק בתר-חבלתית ודיכאון (Nat Biomed Eng)

25/10/2020

 

חוקרים זיהו שני תתי-סוגים בעלי חשיבות קלינית של הפרעת דיכאון מג'ורית ותסמונת דחק בתר-חבלתית, ביניהם ניתן להבדיל ע"י ניתוח גלי מוח בבדיקת EEG, העשויים להגיב באופן שונה לטיפול פסיכותרפי, נוגדי-דיכאון או גירוי מוחי.

 

החוקרים בחנו את הנתונים אודות למעלה מ-700 משתתפים עם תסמונת דחק בתר-חבלתית או הפרעת דיכאון מג'ורי, או בביקורות בריאות. הם התבססו על נתוני בדיקת EEG וטכניקות מתקדמות של לימוד-מכונה וזיהוי שני תתי-סוגים של הפרעת דחק בתר חבלתית והפרעת דיכאון מג'ורית עם הבדלים ניכרים בדפוסי קישוריות תפקודית.

 

למרות ששני תתי הסוגים לא היו שונים במונחים של חומרה קלינית, הם היו שונים במונחים של תוצאות קליניות של טיפול פסיכותרפי לתסמונת דחק בתר חבלתית או טיפול בנוגדי-דיכאון לעומת פלסבו להקלה על הפרעת דיכאון מג'ורית.

 

החוקרים מסבירים כי חולים עם תת הסוג השני, בהם דפוסי קישוריות תפקודית היו שונים באופן המשמעותי ביותר מאלו שתועדו בביקורות בריאות, תועדה תגובה פחות טובה לפסיכותרפיה להקלה על תסמונת דחק בתר-חבלתית ולא הגיבו לטיפול בנוגדי-דיכאון להקלה על דיכאון מג'ורי. מנגד, בשני תתי הסוגים, החולים הגיבו באופן דומה לטיפול בגרייה מגנטית מוחית חוזרת.

 

החוקרים מסבירים כי ממצאים אלו עשויים לסייע בבחירת הטיפול הטוב ביותר לחולים אלו בעת האבחנה.

 

Nat Biomed Eng. Published online October 19, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<