חדשות

טיפול ב-Interferon Beta-1a עשוי לסייע בהאצת ההחלמה של חולי קורונה (The Lancet Respiratory Medicine)

15/11/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת The Lancet Respiratory Medicine מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול ב- Interferon Beta-1aהפחית את הסיכון לתחלואה קשה או תמותה של חולים שאושפזו בשל זיהום בנגיף הקורונה.

 

החוקרים השלימו מחקר כפל-סמיות, אקראי, מבוקר, שכלל 98 חולים שאושפזו בתשעה בתי חולים בבריטניה. המשתתפים חולקו באקראי לקבלת טיפול ב- Interferon Beta-1a בשיאוף או פלסבו, אשר ניתנו פעם ביום למשך 14 ימים.

 

בקרב אלו שטופלו ב- Interferon Beta-1a תועד סיכוי גבוה כפליים לשיפור קליני לאחר 15 או 16 ימים, בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו (44% לעומת 22%). בתחילת המחקר, 77% מהחולים בקבוצת ההתערבות ו-58% מהחולים בקבוצת הפלסבו נדרשו לטיפול בחמצן.

 

מהנתונים עולה כי 11 מבין 50 החולים בקבוצת הפלסבו (22%) פיתחו מחלה חמורה ונדרשו להנשמה מלאכותית או מתו בין המנה הראשונה ועד לאחר 15 או 16 ימים, זאת בהשוואה ל-6 מבין 48 (13%) חולים שטופלו ב- Interferon Beta-1a. כל החולים בקבוצת ההתערבות שרדו, בעוד ששלושה חולים בקבוצת הפלסבו הלכו לעולמם.

 

הסיכוי לשחרור מבית החולים לאחר 28 ימים לא היה שונה באופן מובהק סטטיסטית בין שתי הקבוצות ועמד על 81% מהחולים בקבוצת ההתערבות, בהשוואה ל-75% מהחולים בקבוצת הפלסבו. 26 חולים בקבוצת ההתערבות (54%) ו-30 חולים בקבוצת הפלסבו (60%) פיתחו אירועים חריגים במהלך הטיפול, כאשר תופעת הלוואי הנפוצה כללה כאבי ראש.

 

מניתוח משני עלה כי בקרב מטופלים ב- Interferon Beta-1a תועד סיכוי גבוה יותר מפי שלוש להחלמה, אשר הוגדרה כחזרה ליכולת לבצע פעילויות שגרה, בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו.

 

החוקרים בוחנים כעת את התועלת של Interferon Beta-1a בטיפול בחולי קורונה עוד לפני האשפוז.

 

The Lancet Respiratory Medicine 2020

 

לידיעה ב-CIDRAP

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<