חדשות

אנשי צוות רפואי רבים אינם מקפידים על ההנחיות לבידוד לאחר חשיפה לנגיף הקורונה (מתוך אתר Medscape)

15/11/2020

 

במאמר מערכת שפורסם באתר Medscape כותב ד"ר אלוק פטאל, רופא ילדים מארצות הברית, עולה נושא הבידוד של עובדים חיוניים ואנשי צוות רפואי.

 

כאשר חברי סגל בבית הלבן נחשפו לנגיף הקורונה, רופאים הציפו את הרשתות החברתיות ומומחים רבים קראו לנשיא טראמפ להיכנס לבידוד לאחר שנמצא חיובי לנגיף. איגוד ה-Infectious Disease Society of American המליץ למייק פנס להיכנס לבידוד במשך 14 ימים בעקבות החשיפה, למרות שתוצאת הבדיקה שלו הייתה שלילית. חשוב להדגיש כי לא מדובר בעובדים חיוניים לפי הגדרה; הם לא נמצאים בקו החזית בבתי חולים או מרפאות.

 

על-פי המשרד לבקרת מחלות ומניעתן, אדם שנמצא חיובי לנגיף ואינו מפתח תסמינים יכול לשוב לעבודה לאחר 10 ימים מהבדיקה. אלו עם תסמינים של הנגיף יכולים לשוב חזרה במידה וחלפו 10 ימים מאז הופעת התסמינים, 24 שעות מהפעם האחרונה בה תועד חום ואם חל שיפור בתסמינים.

 

ד"ר פטאל כותב כי ההמלצות הללו מטרידות אותו, מאחר ולאור מתיחת מערכת הבריאות לקצה גבול היכולת, הוא אינו בטוח עד כמה מקפידים על המלצות אלו. הוא מתאר כי קרא סיפור על אחות שנמצאה חיובית לנגיף הקורונה, עם הופעת שיעול ותסמינים במערכת העיכול, אך מאחר ולא פיתחה חום, נאמר לה כי יכולה לשוב לעבודה בתוך יומיים. נקודה זו משדרת מסר איום ומצטרפת למציאות בה רבים שבים לעבודה כשהם חולים ועליהם להימנע מכך מאחר ואינם יכולים לבצע באופן מלא ובטיחותי את עבודתם.

 

ד"ר פטאל מוסיף כי הוא אינו סבור כי אנשי צוות רפואי הם אנשים לא-אחראיים, אך מסיבות רבות, חלק גדול מהם מגיעים לעבודה גם בזמן מחלה ויש סקרים המוכיחים זאת. אנשי צוות רפואי מציינים סיבות שונות בגינן הם חשים לחץ לעשות כן. הם חוששים לאכזב את המטופלים או העמיתים שלהם, חוששים מפני ביקורת, או חוששים מאובדן רצף הטיפול.

 

כמו כן, לא בכל השירותים בבית החולים יש מערכת גיבוי וחלק מאנשי הצוות חוו ירידה בשכר או חשו לחץ מההנהלה או העמיתים לשוב לעבודה מוקדם מדי.

 

מדובר בנושא טעון בעיקר מאחר והמגפה נמשכת גם בימים אלו וימי החורף ועונת השפעת עוד לפנינו. חשוב לשמוע את אנשי הצוות הרפואי וכיצד יש לפעול במקרה של חשיפה או בדיקה חיובית לנגיף.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<