חדשות

גם מודרנה מודיעה היום על יעילות של 94.5% לחיסון שלה נגד קורונה, לישראל הסכם לרכישת 4 מיליון מנות (עבור 2 מיליון מתחסנים)

16/11/2020

מאת מערכת אי-מד

כצפוי, גם מודרנה מדווחת היום על כך שהחיסון שלה השיג יעילות של 94.5% בהשגת חסינות (פייזר כזכור דיווחה בשבוע שעבר על יעילות של 90%) במחקר שלב 3 שבוצע על ידה.

על פי הדיווח של מודרנה, נמצאו 90 מקרים של הדבקה בקורונה בקבוצת הפלצבו לעומת 5 בלבד בקבוצה שקיבלה את החיסון (94.5% יעילות).  בדומה לחיסון של פייזר גם החיסון של מודרנה מבוצע עם מתן של 2 מנות חיסון

מבחינת בטיחות, מודרנה מדווחת כי החיסון נמצא כבטוח ולא לוווה בתופעות לוואי משמעותיות, כשרוב הדיווחים על תופעות לוואי היו על אירועים קלים וחולפים באתר ההזרקה בדר"כ.

מנכ"ל מודרנה עדכן גם כי החברה מתכננת לבחון את החיסון בבני נוער בעתיד הקרוב, ובהמשך גם בילדים מתחת לגיל 12.

להערכת מודרנה עד סוף 2020 יהיו ברשותה כבר 20 מיליון מנות, והיעד הוא לייצר כ-500 מיליון- מיליארד מנות עד סוף 2021. העלות למנת חיסון המוצעת ע"י החברה היא 37-32 דולר .

 

בדומה לחיסון של פייזר, גם החיסון של מודרנה מבוסס על טכנולוגיית mRNA , חומר גנטי שגורם לתאי הגוף לייצר חלקים מהנגיף שמעוררים את התגובה החיסונית הנדרשת.

 

להודעת מודרנה

 

לדיווח בדהמרקר

 

בניגוד לדרמה שחזינו בה בשבוע שעבר בקשר לרכישת החיסון של פייזר, לישראל יש כבר הסכם עם מודרנה לרכישת 4 מיליון מנות חיסון (שיספיקו ל-2 מיליון איש). 

בכתבה בדהמרקר מוצגות הנשים במשרד הבריאות שעסקו בהכנת ההסכם עם מודרנה.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<