חדשות

אטוקס ביו מדווחת כי זכתה בחוזה בהיקף של עד 24 מיליון דולר מהרשות למחקר ופיתוח רפואי של משרד הבריאות האמריקאי BARDA עבור פיתוח תרופת ה- AB103 לטיפול ב'חיידק טורף''

29/09/2014

הודעת חברת אטוקס

חברת אטוקס ביו (Atox Bio), העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלות זיהומיות קשות, דיווחה היום כי הרשות למחקר ופיתוח רפואי BARDA (Biomedical Advanced Research and Development Authority) העניקה לחברה חוזה לתקופה של 4.5 שנים בהיקף של עד 24 מיליון דולר עבור המשך פיתוח תרופת ה- AB103 לטיפול בחולים הסובלים מזיהום נמקי של רקמות רכות ומעטפת השריר Necrotizing Soft Tissue Infections (NSTI) ("חיידק טורף") ובחינת הפוטנציאל לטיפול בזיהומים שמקורם בפתוגנים של ביו-טרור. BARDA הינו הגוף האחראי בממשל האמריקאי על פיתוח ורכש תרופות וטכנולוגיות להגנה על הציבור מפני סיכונים רפואיים.

החוזה כולל התחייבות למימון של 4.4 מיליון דולר לתקופה של 18 חודשים ואפשרות לתקופות המשך אשר אם יושלמו יובילו לסך כולל של 24 מיליון דולר. החוזה כולל פעילויות ייצור, רגולציה וביצוע מחקר קליני פיבוטאלי בתרופת ה- AB103 בחולים הסובלים מ- NSTI. בנוסף, כולל החוזה פעילויות פרה קליניות לבחינת השימוש ב- AB103 בזיהומים שמקורם בפתוגנים של ביו-טרור.

תרופת ה- AB103 הינה פפטיד קצר שפותח על ידי פרופ' ריימונד קמפפר וד"ר גילה ערד מהאוניברסיטה העברית המווסת את התגובה החיסונית של החולה באמצעות קישור לרצפטור CD28. התרופה מציעה גישה חדשנית לטיפול במחלות זיהומיות בעזרת וויסות, אך ללא עיכוב מלא, של פעילות המערכת החיסונית של המטופל. גישה זו של טיפול בתגובת החולה ולא בפתוגן מונעת את ההתפתחות המהירה של עמידות החיידק כנגד התרופה ומאפשרת פתרון רב מערכתי לזיהומים בקטריאליים עם יכולת מענה רחבה לסוגי חיידקים שונים.

דן טלמן, מנכ"ל אטוקס ביו, ציין "אנו גאים על כך ש- BARDA זיהתה את הפוטנציאל הקיים בתרופת ה- AB103, תרופה  המציעה גישה חדשנית לטיפול בזיהומים חמורים שאין להם היום טיפול מאושר. אנו נערכים לקראת העבודה עם BARDA לקידום פיתוח ה- AB103 לטיפול ב- NSTI והרחבת הפוטנציאל של התרופה כנגד פתוגנים המהווים איום של ביו-טרור".

אטוקס ביו סיימה בהצלחה ניסוי שלב 2 בחולים עם NSTI שהינם זיהומים נדירים המתפשטים במהירות והגורמים לנזק ונמק נרחב של רקמות רכות ושריר ומלווים בניתוחים מרובים ולמחלה סיסטמית הגורמת לכשל רב מערכתי. התוצאות הראו כי חולים אשר טופלו עם AB103 התגברו מהר יותר מכשל או חוסר תפקוד מערכתי, שהו זמן קצר יותר במחלקה לטיפול נמרץ, נזקקו לטיפול הנשמה קצר יותר ונדרשו למספר קטן יותר של ניתוחים להסרת הרקמה הפגועה על מנת להחלים.

AB103 הינו המוצר הראשון שפותח במיוחד לטיפול ב- NSTI וזכה למעמד תרופת יתום מה- FDA ומה- EMA ואישור מה- FDAלקידום התרופה במסלול מהיר (Fast Track).

המענק מ- BARDA מתווסף למימון של עד 23 מיליון דולר שגייסה אטוקס ביו מוקדם יותר השנה מ- SR One, OrbiMed ו- Lundbeckfond.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<