הודעות אירגונים

מינויים חדשים ברמב''ם: מנהל חדש למיון בית החולים הגדול בצפון

03/11/2015

 

מנהל חדש למיון הקריה הרפואית רמב"ם: ד"ר עזיז דראושה, התמנה למנהל החדש של המחלקה לרפואה דחופה בביה"ח, והוא נכנס לתפקידו השבוע. ד"ר דראושה מחליף את מנהל המיון הקודם, ד"ר שלומי ישראלית. במהלך החודשים האחרונים היה זה ד"ר אלכס סטריז'בסקי ששימש כמ"מ מנהל המלר"ד בביה"ח. 

 

ד"ר דראושה הינו בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטה של סופיה, בולגריה ובעל תואר מוסמך בניהול מערכות בריאות מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

ד"ר דראושה הינו רופא מומחה בקרדיולוגיה, ברפואה פנימית וברפואה דחופה, ומשנת 2010 ועד שנת 2014 שימש  כיו"ר האיגוד הישראלי לרפואה דחופה. בשנת 2011 צורף ד"ר דראושה כחבר כבוד למכללה האמריקנית לרופאי רפואה דחופה. 

 

בעבר כיהן ד"ר דראושה כמנהל המלר"ד בבית חולים "העמק", תפקיד אותו מילא במשך 18 שנה, ולאחר מכן שימש כמנהל המלר"ד בבית החולים הדסה עין כרם במשך כ-3 שנים.

 

ד"ר דראושה פרסם למעלה מ-20 מאמרים בתחום הרפואה הדחופה בכתבי עת רפואיים מובילים בעולם והוא מוזמן לעיתים קרובות להציג את ממצאי מחקריו בכינוסים רפואיים בינלאומיים. מחקריו עוסקים בנושאי רפואה דחופה בכלל, וברפואה דחופה של הלב בפרט. 

 

אחרי 25 שנה, מנהל חדש ליחידת כירורגית כף היד

בתוך כך ד"ר דן הוט, התמנה למנהל היחידה לכירורגית כף יד ברמב"ם, והחל אף הוא את תפקידו החדש השבוע. ד"ר הוט החליף את פרופ' שלום שטהל, מי שכיהן כמנהל היחידה במשך למעלה מ-25 שנה ופרש לאחרונה לגמלאות.

 

ד"ר הוט, הינו מומחה בכירורגיה של היד הן בתחום האורתופדיה והן בתחום המיקרוכירורגיה. מאחוריו ניסיון של אלפי ניתוחים בתחומים אלו.

 

ד"ר הוט למד רפואה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. הוא סיים את לימודי הרפואה בשנת 1993 והתמחה בתחום האורתופדיה בבית החולים תל השומר. את ההתמחות באורתופדיה סיים בשנת 2000, ולאחר מכן התמחה ד"ר הוט בכירורגיה של היד במחלקה לכירורגיה של היד בתל השומר, אותה סיים בשנת 2003. בהמשך יצא ד"ר הוט להשתלמות בגרמניה, במחלקה לכירורגיה פלסטית בתחום הכירורגיה של היד ומיקרוכירורגיה של היד בבית החולים  Bg Unfalklinik המסונף לאוניברסיטת הידלברג Heidelberg) ).

 

לאחר חזרתו לארץ השתלב ד"ר הוט במחלקה לכירורגיה של היד בתל השומר כרופא בכיר. משנת 2010, ניהל ד"ר הוט את השירות למיקרוכירורגיה של היד בבית החולים איכילוב (מרכז רפואי תל אביב).

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<