הודעות אירגונים

חדש בחדר המיון של איכילוב: 16 מיטות נוספות לחדר המיון הפנימי, עמדת מיון ראשוני כולל לקיחת בדיקות כבר בכניסה למיון ואפליקציה חדשנית שמודיעה לרופא בזמן אמת על הגעת תוצאות הבדיקות של המטופל

06/12/2015

 

המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי איכילוב משיקה בימים אלה, לראשונה בישראל, סדרת שינוים לשיפור השירות והטיפול בחדר המיון. במסגרת השינויים החדשים: 

 

נבנה אגף חדש ומודרני, שכולל 16 מיטות נוספות ל- 50 המיטות שהיו קודם במיון הפנימי. תוספת זאת של שטח ומיטות כבר מתבטאת היטב בתחושת הרווחה ובהורדת הצפיפות וההמולה וקריטית בעיקר בעונת החורף.

הקמת עמדת טריאז' (מיון ראשוני) על ידי אחיות, כבר בכניסה למחלקה לרפואה דחופה. מטרת עמדה זו לייעל את תהליך הקבלה למיון ולקבוע את דחיפות הטיפול בו. האחיות מורשות לשלוח חולים לבדיקות דם, לצילומים ולייעוציים מסוימים  ובכך מזרזות את תהליך הטיפול כולו ואת משך השהייה במיון.

הפעלת עמדת נוטלי בדיקות דם מקצועיים ("פלבוטומיסטים") כבר בכניסה למיון המזרזת מאד את תהליך נטילת הבדיקות וחוסכת זמן יקר לאחיות ואת משך השהות בחדר המיון.

 הוטמעה מערכת ניהול תורים (Qflow) המייעלת את ניהול התור לטריאז' ולמיון האמבולטורי, מאפשרת למטופל שקט נפשי בכך שהוא יודע שהוא ייקרא לפי התור ו/או הדחיפות בלבד.

פותחה והוטעמה אפליקציה חדשנית כאן באיכילוב, המאפשרת קבלת כל תוצאות הבדיקות של החולים לטלפון נייד של הרופא. למעשה, מערכת זאת מאפשרת לקצר את הזמן מרגע הגעת תוצאות הבדיקות עד להעברה לייעוצים הנדרשים או לשחרור מהיר הביתה. בנוסף, מערכת זו משייכת לכל רופא את המטופלים שבתחום אחריותו, מה שתורם ליצירת סדר בטיפול בתוך חדר המיון. כמו כן, אפליקציה זו מעדכנת גם את המטופל בכך שהגיעו תוצאות הבדיקות ומזמינה אותו לדלפק, במידה והוא שוהה מחוץ לחדר המיון.

 

לדברי פרופ' פיני הלפרן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) – חדר המיון, של המרכז הרפואי איכילוב "בשבועות האחרונים עברנו תהליך מואץ של שיפורים והכנסת טכנולוגיות המיועדות לשפר את איכות הטיפול, את חוויית המטופל ומלוויו ואת איכות העבודה של הצוות הרפואי והסעודי. המחלקה היא השנייה העמוסה ביותר בארץ ולמרות העומס הכבד, היא בעלת זמני השהייה הקצרים ביותר מבין המלר"דים הגדולים בישראל. כל התהליכים האלה יחד צפויים, כאמור, להביא לשיפור מהותי בעבודת המחלקה ובחוויית המטופל ויקלו על המטופלים את השהות בחדרי המיון".

 

"חדר המיון של בית החולים איכילוב הוא המקצועי ביותר שאני מכיר, גם בראייה עולמית. מניסיוני, שינויים לא מתרחשים ביום אחד, אבל אנחנו נמצאים בפתחו של שינוי ושיפור. אנחנו מחויבים לכך ונמשיך להשקיע בזה כחלק מיעדי בית החולים בשנה הקרובה" מסכם פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב.

 

נמסר על ידי: אבי שושן, דובר

מרכז רפואי תל אביב – איכילוב

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני