הרצאות מצגות

פרופ' בורר בהרצאתו בנושא עדכונים בטיפול באי ספיקת לב : הטיפול ב- IVABRADINE (קוראלאן) מומלץ לכלל חולי אי ספיקת לב סימפטומטית העונים לקריטריונים

17/05/2016

מאת מערכת אי-מד

בהרצאתו בת''א בפברואר השנה סקר פרופ' בורר את 4 קבוצות התרופות המרכזיות שהיו קיימות בארסנל הטיפולי להפחתת תמותה באי ספיקת לב : ה-ARB , חוסמי ה-ACE , חוסמי בטא (מאוד אפקטיביים) ואנטגוניסטים לרצפטורים של מינרלקורטיקואידים, ביחד עם משתנים .

אבל, שיעורי האישפוזים בשל אי ספיקת לב , או כל סיבה, והתמותה, נותרים גבוהים מאוד כפי שאפשר לראות מעיון בנתוני קבוצת הפלצבו במחקר ה-SHIFT , קבוצה שקיבלה את הטיפול המיטבי הנוכחי. מכאן ברור שהטיפול הנוכחי באי ספיקת לב אינו טוב מספיק..

אחד הפרמטרים החשובים לחיזוי מוות קרדיווסקולרי הוא קצב לב: ככל שהוא גבוה יותר הסיכון לאישפוז או תמותה גדול יותר בקרב חולי אי ספיקת לב.

זה גם מסביר לדעת פרופ' בורר את יעילות חסמי הבטא במניעת תמותה באי ספיקת לב. העלייה בקצב לב מפחיתה תפקוד חדר שמאל ומעלה את אי הספיקה ואלה גורמים לעלייה בתמותה מאי ספיקת לב או מוות פתאומי.

לאחר שסקר את המנגנונים הקושרים בין קצב לב לתפקוד, וכן את המחקרים האחרונים שבחנו יעילות ובטיחות של הטיפול ב-IVABRADINE (קוראלאן) בחולי אי ספיקת לב, סיכם בורר:

1.      במטופלים עם אי ספיקת לב יציבה כרונית (LVEF<35%) , הנמצאים בסינוס, עם דופק מעל 70 בדקה, המקבלים כבר את הטיפול המומלץ , הורדת קצב נוספת באמצעות קוראלאן קשורה לתוצאות קליניות משופרות בנוסף לאלה המתקבלות משימוש בחסמי בטא , לרבות :

·         ירידה של 18%במוות קרדיווסקולרי או אשפוז עקב החמרה באי ספיקת לב (P<0.0001).

·         קוראלאן הראתה גם ירידה של 26% בסיכון לתמותה כתוצאה מאי ספיקת לב בהשוואה לפלסבו ((P= 0.014.

·         כמו כן, ירידה של 26% בסיכון לאשפוז בשל אי ספיקת לב בהשוואה           לפלסבו ((P< 0.0001.

·         שיפור בתפקוד החדר השמאלי.

·         קוראלאן הראתה ירידה של 25% בכלל האישפוזים לאורך זמן ((P= 0.0002.

·         שיפור באיכות החיים הקשורה לאי ספיקת לב

2.      פרופיל הבטיחות מדגים סבילות טובה לקבוצה רחבה של מטופלים

3.      התועלת נצפתה כאשר קוראלאן ניתן בנוסף לטיפול המומלץ הנוכחי

4.      טיפול זה לדעת פרופ' בורר מומלץ לכלל חולי אי ספיקת הלב הסימפטומטיים העומדים בקריטריונים לקבלת הטיפול.

להרצאה המלאה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<