חדשות

יוצאים לדרך: מתחיל תהליך הבינוי של המחלקה החדשה לרפואה דחופה (מיון) במרכז הרפואי איכילוב ת''א.

13/11/2019

בסיום בינוי, בעוד כשלוש שנים, חדר המיון של איכילוב יהיה הגדול והמפואר בישראל.

הוא יכלול את מספר הרב של מיטות ומכשירי CT, מחלקת אשפוז קצר, מסלולים ייעודים בהתאם לתלונה ועוד. סך עלות הבניה עומדת על סך של מאתיים מיליון שקלים כשמתוכם הפילנתרופ סילבן אדאמס תרם עשרים ושמונה מיליון דולר.

פרופ' רוני גמזו: "מיון איכילוב יהיה הטוב, המהיר והמקצועי ביותר בישראל עם תנאי השהייה המפנקים ביותר שהמטופלים הישראלים יקבלו ברפואה הציבורית."

המרכז הרפואי איכילוב ת"א מתחיל תהליך מורכב שימשך כשלוש שנים של בינוי המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) החדשה שתהיה הגדולה והמפוארת בישראל. המחלקה תקרא ע"ש הפילנתרופ סילבן אדאמס שתרם למען מטרה זו סכום של עשרים ושמונה מיליון דולר! סך עלות בנית המחלקה החדשה כולה עומדת על סך של מאתיים מיליון שקלים כשאת שאר הסכום השלימו בית החולים, עיריית תל אביב ומשרד הבריאות.

מדובר במבנה מעוצב אדריכלית עצום בגודלו בן שלוש קומות בשטח כולל של כ-8,000 מ"ר. חזית הבניין החדש חשופה ופונה לעיר על רחוב ויצמן, כאשר בכניסה החדשה מתוכנן אזור קבלה וטריאז' מרשים המאפשר ביצוע בדיקות ראשוניות כבר במעמד קבלת המטופל.

בקומת הקרקע של המבנה החדש ימוקם אגף שוכבים הכולל 4 אולמות מרווחים המכילים כ- 100 מיטות מנוטרות – מספר המיטות הצפוי הגדול ביותר בחדר מיון בישראל שבעת אירוע חירום יכול להכפיל את עצמו מבחינת מספר המיטות; חדר הלם עם ציוד מתקדם; אזור הדמיה רק של המיון המכיל את המספר הרב ביותר ברפואה הציבורית של מכשירי CT  בתוך חדר המיון – 2 במספר.

בקומה השניה מתוכנן אגף מהלכים הכולל כ-30 חדרי בדיקת רופא, אולם טיפולים ויחידה אורתופדית ובקומת הגג נבנות יחידות אשפוז קצר ייעודיות עם לא פחות מ- 32 מיטות ניטור ורחבת המתנה עם מרפסת המשקיפה לעיר. מדובר כאן במחלקת אשפוז של צוות המלר"ד שיעודה אשפוז בתנאים מצוינים עבור מטופלים עם צורך בבירור או טיפול ארוך יותר ממספר שעות. פתיחת מחלקה זו אף צפויה להקטין את העומס במחלקות האשפוז ובפרט המחלקות הפנימיות.

במקביל, המחלקה לרפואה דחופה תכלול גם קבלה לפי מסלולים ייעודים בהתאם לתלונת המטופל למתן טיפול מהיר, אפקטיבי על ידי צוות ייעודי שמומחה לסיבת ההגעה כמו: מסלול עלפון, מסלול שבץ, מסלול לבירור כאבים בחזה ועוד. כמו כן, לראשונה, צפויה להיפתח במחלקה לרפואה דחופה באיכילוב גם חדר מיון פסיכיאטרי לטיפול הולם וממוקד.

לאחרונה מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר דניאל טרוצקי, אף ניהל שינוי תפעולי מהפכני ושירותי להטמעת מעבר לניהול תואם אגפים (קומות) שיתאים למבנה החדיש.

"זוהי תקופה מרגשת ומאתגרת למחלקה לרפואה דחופה, אנו נתונים בתקופת מעבר ומצרים על האי נוחות בשל שלבי הבנייה המתקדמים. עם זאת בזכות ליווי צמוד ותמיכה של הנהלת ביה"ח אנו ממשים את חזון חלוצי תחום הרפואה הדחופה ונזכה לטפל במתחם גדול ומרווח שיקנה חוויות שהות נעימה ומותאמת לצרכי המטופל" מדגיש ד"ר טרוצקי.

לדברי פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב ת"א: "חדר המיון של איכילוב הוא השני במספר הפניות בישראל ומשרת את כל מטרופולין ת"א עם מעל למיליון איש הבאים בשערי האזור ביום. מאז כניסתי לתפקיד, לפני למעלה מארבע שנים, הגדרתי את העבודה של חדר המיון שהוא שער הכניסה לבית החולים כמקום החשוב ביותר בעיני כמנהל הן מבחינת אופן הטיפול והן מבחינת השירות וזמני המתנה. המיון הנוכחי כבר לא מאפשר לטפל במספר הפונים הרב ולשמחתי, הצלחנו לגייס למען מטרה חשובה זו, את מר סילבן אדאמס היקר שמיד נרתם למען החולים שלנו בשיתוף עם מקורות תקציבים נוספים כמו עיריית תל אביב ומשרד הבריאות. אני מתחייב שבעוד שלוש שנים מיון איכילוב יהיה הטוב, המהיר והמקצועי ביותר בישראל עם תנאי השהייה המפנקים ביותר שהמטופלים הישראלים יקבלו ברפואה הציבורית".

אבי שושן
דובר המרכז רפואי תל אביב

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<