חדשות

חברת Mesoblast הודיעה על מחקר בשלב 2/3 לבחינת Remestemcel-L לטיפול ב-ARDS על-רקע COVID-19, והערת יו''ר המועצה הלאומית לסוכרת

02/05/2020

בהודעה לתקשורת הכריזה חברת Mesoblast כי החלה במחקר אקראי, מבוקר-פלסבו, בשלב 2/3 לאישור התועלת ההישרדותית של Remestemcel-L בטיפול בחולים עם תסמונת מצוקה נשימתית חדה (Acute Respiratory Distress Syndrome) בדרגה בינונית/חמורה על-רקע COVID-19.

 

המחקר מתוכנן לכלול 20 מרכזים רפואיים ברחבי ארצות הברית. השלמת הגיוס צפויה בתוך 3-4 חודשים, כאשר ניתוח ביניים מתוכנן של הממצאים עשוי להוביל להפסקה מוקדמת של המחקר בשל הוכחת יעילות או העדר תועלת.

 

חברת Mesoblast כבר הכריזה על שיעורי הישרדות של 83% בקרב חולים מונשמים על-רקע COVID-19 (10 מבין 12 חולים) עם תסמונת מצוקה נשימתית חדה בדרגה בינונית/חמורה אשר קיבלו שני עירויים של Remestemcel-L בתוך חמישה ימים בבית חולים בניו-יורק במהלך מרץ-אפריל השנה. מבין 12 המטופלים 9 חולים (75%) נגמלו בהצלחה מתמיכת מכונת ההנשמה בתוך חציון של 10 ימים.

 

ממצאים אלו עומדים בניגוד לשיעורי גמילה מוצלחים ממנשם שעמדו על 9% בלבד עם טיפול סטנדרטי ושיעורי הישרדות של 12% בלבד מבין החולים עם COVID-19 שהיו תלויים במכונת הנשמה וטופלו בבתי חולים בניו-יורק באותה עת.

 

להודעה לתקשורת

 

הערת פרופ' איתמר רז, יו"ר המועצה הלאומית לסוכרת:

 

הודעה מעוררת תקווה רבה בפרט עם הקורונה או וירוסים דומים יעמידו חיי מיליונים

בסכנת חיים או בסכנה של התמוטטות כלכלית וחברתית.

 

תאי אב מזנכמלים יכולים להשפיע על  היכולת והתגובה האימונית לוירוסים והשינוי,

בפרט ההשפעח על תאי טי רגולטוריים,  ממתנת ומאזנת את התגובה הציטוקינית העיקרית בסערת הציטוקינים המשפעלת ציטוקינים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<