חדשות

מגנזיום במתן פומי עשוי להפחית תסמינים לאחר-זעזוע מוח בבני נוער (American Journal of Emergency Medicine)

26/07/2020

 

במתבגרים עם זעזוע מוח קל, תוספת מגנזיום פומי להקלה על התסמינים הקליניים של החולים עשויה להביא להתאוששות וחזרה מהירה יותר לתפקוד הבסיסי, כך עולה מתוצאות מחקר אקראי קטן שפורסמו בכתב העת American Journal of Emergency Medicine.

 

המחקר כלל 17 מתבגרים שפנו להערכה רפואית בתוך 48 שעות מזעזוע מוח קל בין השנים 2016-2019. הגיוס למחקר היה מאתגר, בעיקר בשל חוסר היענות של רופאי חדר מיון, אובדן למעקב ואיסוף לא-מלא של הנתונים.

 

כל המשתתפים טופלו בפראצטמול במינון 500 מ"ג, פעמיים ביום. המשתתפים חולקו באקראי לקבוצת התערבות, אשר כללה גם מתן מגנזיום פומי במינון 400 מ"ג, פעמיים ביום למשך חמישה ימים.

 

החוקרים עקבו אחר תסמיני החולים באמצעות מדד חומרת תסמינים לאחר זעזוע מוח בתחילת המחקר ושעה, 48 שעות ו-120 שעות לאחר נטילת המנה הראשונה של הטיפול התרופתי.

 

ההבדל היחיד שהיה שונה באופן מובהק סטטיסטית היה ההשוואה בין תחילת המחקר ועד 48 שעות לאחר נטילת הטיפול, כאשר החוקרים זיהו שיפור מובהק סטטיסטית בחומרת התסמינים.

 

לדברי החוקרים, למרות מעקב ירוד ומדגם קטן, מהמחקר עולה כי יש מקום להשלמת מחקרים נוספים בתחום, שכן ייתכן וקיים טיפול משתלם מבחינת מאזן עלות-תועלת, העשוי לאפשר לילדים לשוב לפעילות הרגילה שלהם בשלב מוקדם יותר.

 

American Journal of Emergency Medicine, online July 8, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<