חדשות

תרופות מזויפות ומשככי כאבים הנמכרים בניגוד לחוק (הודעת משרד הבריאות)

11/11/2019

בפעילות משותפת שנערכה ע"י האגף לאכיפה במשרד הבריאות בשיתוף השיטור העירוני משטרת תל אביב והסיירת לביטחון עירוני עיריית תל אביב בוצע חיפוש קיוסקים בתל אביב, בשני עסקים ברחוב אלנבי נתפסו תרופות מזויפות ומשככי כאבים הנמכרים בניגוד לחוק. מטרת הפעילות, מניעת מכירת תרופות ללא רישיון אשר אסורות לשיווק בכלל ובפיצוציות בפרט ובכך למנוע מקרי תחלואה.
במהלך הפעילות נתפסו עשרות תרופות מזויפות הכוללות זיופים של תרופות לשיפור האון הגברי הכוללות ויאגרות , קמגרה (KAMAGRA) ומשככי כאבים.
ממכר תרופות לא רשויות כגון KAMAGRA אשר מכילות את החומר הפעיל סילדנפיל במרכול/קיוסק בניגוד לחוק רישוי עסקים ובניגוד לפקודת הרוקחות מהווה הפרה בוטה של תנאי לרישיון העסק מסוג זה ומסכנת את בריאות הציבור.
תופעות הלוואי האפשריות משימוש בסילדנפיל רבות וכוללות בין היתר, שינויים בלחץ הדם, נדודי שינה, חרדה, איבוד הכרה, דימום תוך-גולגולתי, פריאפיזם, התקף איסכמי, אירועי לב חמורים ומוות פתאומי.

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות למניעת שיווק תרופות לא מאושרות למכירה בישראל וינקטו הליכים משמעתיים ופלילים כנגד הקיוסקים.

משרד הבריאות בשיתוף גורמי האכיפה הנוספים ימשיך בפעילותו כנגד בעלי העסקים והמשווקים המוכרים תרופות לא מאושרות המסכנים את בריאות הציבור.

נמסר על ידי דוברות משרד הבריאות

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<