חדשות

ארגון הרוקחות בתגובה להנחיית משרד הבריאות לאיסור תגמול רוקחים על מכירת תרופות: הרגולציה שמשרד הבריאות מוביל בנושא מבורכת

26/01/2020

בעקבות ההנחיה שפרסם משרד הבריאות לאיסור תגמול רוקחים על מכירה של תרופות- ארגון הרוקחות בישראל: "הרוקחים פועלים בצורה מקצועית, הרגולציה של משרד הבריאות חשובה ומיישרת קו"

 

ארגון הרוקחות בישראל: "הרוקחים פועלים בצורה מקצועית ומול עיניהם עומדת טובתו של המטופל בלבד. הרגולציה שמשרד הבריאות מוביל בנושא מבורכת ותפקידה לעשות סדר בהתנהלות הכוללת של ניפוק תרופות בכלל המסגרות הרלוונטיות.

 

עולם הבריאות כיום מורכב מאוד וכולל התמחויות שונות של רופאים, סוגי טיפולים שונים קונבנציונליים ולא קונבנציונליים, מגוון רחב מאוד של תרופות, תוספי תזונה וויטמינים. בין סוגי המטפלים השונים ישנם הרוקחים שהם אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב ביותר בתחום הטיפול התרופתי בכלל ובפרט לגבי שימוש בטוח ומושכל בתרופות. ידע עצום זה הנמצא בידי הרוקחים מכוון למטרה אחת בלבד, לוודא כי המטופלים משתמשים בתרופות שלהם באופן נכון ובטוח, כאשר מקצועיות ויושר מקצועי הם נר לרגליהם.

 

כדי להימנע מדילמות אתיות אפשריות, משרד הבריאות הוציא לאחרונה הנחייה חשובה ביותר הנוגעת לאיסור תגמול עבור מכירות בבתי מרקחת.

 

יו"ר ארגון הרוקחות בישראל, ד"ר אלינה אמיתי: "ההנחייה הרחבה של משרד הבריאות לרוקחים בכל הארץ מבורכת ותיישר קו מבחינה מקצועית בין כולם, אני מברכת עליה. כמו כן אני מאמינה שהדבר יביא לעלייה באמון של המטופלים ברוקחים כאנשי מקצוע מהשורה הראשונה המחזיקים בידע רב שיכול לסייע להם"

 

במכתב שנשלח ע"י אגף הרוקחות במשרד הבריאות למנכ"לי קופות החולים ולרוקחים הראשיים נכתב: קידום מכירות ע"י הרוקח עלול לעודד שימוש לא מושכל בתרופות, בתוספי תזונה ובמוצרים אחרים הנמכרים בבית המרקחת ונוגד את תפקידו, את מחויבותו האתית ואת האחריות המקצועית המוטלת על הרוקח. על מנת שלא להעמיד את הרוקח במצב שבו התגמול עבור מכירות עשוי להנחות את פעולתו ושיקול דעתו שלא לטובת המבוטח, אנו מנחים את הקופה כי לא ניתן לתגמל את הרוקח בעבור מכירות בבית מרקחת. תגמול רוקחים יש לבצע על פי עקרונות רוקחיים מקצועיים כמו מתן ייעוץ רוקחי מורחב, הגברת היענות לטיפול תרופתי, ניטור תופעות לוואי וכדו'.

 

 


 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני