חדשות

פרופיל בטיחות ויעילות דומים ל-Methotrexate ו-Azathioprine בטיפול בילדים עם אטופיק דרמטיטיס (Int J Women's Dermatol)

03/09/2021

 

טיפול ב-Methotrexate ו-Azathioprine הדגים מאזן סיכון-תועלת דומה כקו-טיפול ראשון בילדים עם אטופיק דרמטיטיס בדרגה חמורה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת International Journal of Women's Dermatology.

 

החוקרים השלימו מחקר רטרוספקטיבי שכלל 135 מקרים של אטופיק דרמטיטיס חמורה בילדים, במטרה לבחון את הבטיחות והיעילות של טיפול סיסטמי לדיכוי חיסוני. המחקר כלל 63 חולים שקיבלו טיפול קו-ראשון ב-Methotrexate ו-32 חולים שקיבלו Azathioprine כקו-טיפול ראשון.

 

מהתוצאות עולה כי שיעורי הישרדות הטיפול ב-Methotrexate עמדו על 69% לאחר שנה אחת, 50% לאחר שנתיים ו-18% לאחר ארבע שנים. הטיפול ב-Methotrexate לווה בחציון משך הישרדות טיפול תרופתי של 1.58 שנים.

 

שיעורי הישרדות הטיפול ב-Azathioprine עמדו על 63% לאחר שנה אחת, 53% לאחר שנתיים ו-21% לאחר ארבע שנים, עם חציון משך הישרדות טיפול תרופתי של 1.14 שנים.

 

לא תוארו הבדלים משמעותיים בהישרדות הטיפול התרופתי בין Methotrexate ו-Azathioprine.

 

אירועים חריגים היו אחראיים ל-25% משיעורי הפסקת טיפול ב-Methotrexate ו-41% משיעורי הפסקת טיפול ב-Azathioprine. עם זאת, 60% מהחולים שטופלו ב-Methotrexate ו-53% מאלו שטופלו ב-Azathioprine דיווחו על תועלת של הטיפול התרופתי בעת הפסקת הטיפול או ניתוח הנתונים. בנוסף, הטיפול בשתי התרופות הוביל לשיפור משמעותי באיכות השינה.

 

החוקרים מדווחים גם על תוצאות טיפול קו-שני, כאשר 12 חולים טופלו ב-Methotrexate, שבעה חולים טופלו ב-Azathioprine וחמישה חולים טופלו ב-Cyclosporine כקו-טיפול שני. משך הישרדות הטיפול התרופתי כקו-שני עמד על 1.8 שנים עם Methotrexate, 0.2 שנים עם Azathioprine ו-0.885 שנים עם Cyclosporine.

 

לצד העליה בשכיחות אטופיק דרמטיטיס בילדים ופיתוח תרופות חדשות, ממצאי המחקר עשויים לסייע בהליכי קבלת החלטות לטיפול בילדים עם אטופיק דרמטיטיס חמורה.

 

Int J Women's Dermatol 2021

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<