חדשות

השימוש באמצעי בינה מלאכותית בטיפול הרפואי צובר תאוצה (מתוך אתר מדסקייפ)

12/10/2019

 

העניין בבינה מלאכותית הולך וגדל בתעשיית הטיפול הרפואי, כך עולה מסקר חדש שכלל 500 מנהלים בתחום הטיפול הרפואי בארצות הברית, אשר עבדו בבתי חולים, חברות ביטוח, ארגוני מדעי החיים וחברות תרופות וציוד רפואי.

 

הסקר זיהה עליה של 88% בשנה האחרונה במספר המובילים בתחום הטיפול הרפואי אשר דיווחו כי הארגונים שלהם מיישמים גישת בינה מלאכותית, בהשוואה למצב בשנת 2018. עוד פורסם כי 62% מהמשיבים דיווחו כי יישמו גישה זו, שיעור גבוה משמעותית בהשוואה ל-33% מהנשאלים בשנה הקודמת.

 

במהלך חמש השנים הבאות, הארגון הממוצע צפוי להשקיע כ-39.7 מיליון דולרים בבינה מלאכותית – עליה של 7.3 מיליון דולרים בהשוואה להשקעה המשוערת בשנה הקודמת.

 

חלק גדול מהמשיבים לסקר צפו גם חזרה של ההשקעה בטווח הקצר. מחצית מהמנהלים דיווחו כי ציפו לראות חזרה של ההשקעה שלהם באפליקציות בינה מלאכותית בתוך שלוש שנים, זאת בהשוואה ל-31% מהנשאלים בשנת 2018.

 

המשיבים לסקר הדגימו העדפה ברורה לאפליקציות בינה מלאכותית מנהלתיות, בהשוואה ליישומים קליניים. מבין האפליקציות המובילות בסקר, 4 מכל 5 אפליקציות היו אדמיניסטרטיביות ומחצית מהנשאלים דיווחו כי הארגונים שלהם ישקיעו תחילה בתהליכי אוטומטיזציה של העסקים, דוגמת משימות מנהלתיות או שירות לקוחות.

 

למעלה משליש מהארגונים (36%) ישקיעו בהמלצות טיפול מותאמות אישית, דוגמת טיפולים תרופתיים, ואחוז דומה ישקיע בהאצת מחקר לטיפול חדש או תגליות קליניות.

 

חלק גדול מהמנהלים בתחום הרפואי דיווחו כי הם מקווים כי השימוש בבינה מלאכותית יפתור אתגרים תפעוליים, דוגמת אוטומטיזציה של אישורים קודמים, ניהול רשומות רפואיות ממוחשבות ובחירת תנאי טיפול הולמים.

 

כמחצית מהמשיבים ציפו כי בינה מלאכותית תיצור הזדמנויות עבודה רבות יותר. מרבית המשיבים הסכימו כי העסקת עובדים עם ניסיון בטכנולוגיית בינה מלאכותית הינה עדיפות עבור הארגון שלהם.

 

עוד הייתה הסכמה כי עד מחצית מהתפקידים החדשים של העובדים ידרשו ניסיון בעבודה עם בינה מלאכותית וכי העובדים כיום אינם זוכים להכשרה מהירה דיו בתחום זה.

 

מתוך אתר מדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<