חדשות

אושרה בדיקת נוגדנים כנגד COVID-19 בעלת שיעורי דיוק גבוהים (The BMJ)

04/05/2020

 

בדיקה לזיהוי נוגדנים כנגד COVID-19 בדם, אשר לטענת היצרנית Abbott הינה בעלת דיוק של 99%, אושרה לשימוש ע"י האיחוד האירופי. הבדיקה, אשר קיבלה תו סימון ותקינה (CE Mark) המעיד כי עומדת בכללי הבטיחות של האיחוד האירופי, מזהה נוגדנים מסוג IgG בכדי לקבוע הדבקה ב-COVID-19.

 

מחברת Abbott נמסר כי הבדיקה הדגימה שיעורי סגוליות ורגישות של מעל 99% לאחר 14 ימים ומעלה מהופעת התסמינים. החברה שלחה אלפי בדיקות לארגוני בריאות הציבור ברחבי בריטניה על-מנת לאשר את הדיוק של הבדיקה.

 

ארגון הבריאות העולמי חזר והזהיר כי אין הוכחות כי חולים שהחלימו מ-COVID-19 ובדמם ניתן לזהות נוגדנים כנגד הנגיף הם מוגנים מפני הדבקה חוזרת; עם זאת, בדיקות אלו עשויות לסייע בזיהוי אלו שנדבקו בנגיף.

 

הבדיקה מזהה נוגדני IgG, המופיעים בשלבים מאוחרים יותר של זיהום ונותרים זמן מה לאחר ההחלמה. עם זאת, מחברת Abbott נמסר כי הם בוחנים אפשרות להרחיב את טווח הבדיקות ולכלול זיהוי נוגדני IgM, שהם הנוגדנים הראשונים המופיעים במהלך זיהום.

 

לאישור תוצאות הבדיקה, חברת Abbott ערכה מחקר שקבע את הדיוק הקליני של הבדיקה לזיהוי נוגדני IgG כנגד SARS-CoV-2, אשר הדגים רגישות של 100% עם 73 דגימות חיוביות 14 ימים ומעלה לאחר הופעת התסמינים (למעט חולה מדוכא חיסון) וסגוליות של מעל 99.6% ב-1,070 דגימות שליליות.

 

The BMJ 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<