חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי משיק מאגר לרופאים לשיתוף מידע אודות טיפול בזיהומים קשים לטיפול (מתוך הודעת ה-FDA)

07/12/2019

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) יצא בהשקה עולמית של CURE ID, מאגר מבוסס-אינטרנט המאפשר לרופאים לשתף ולדון בניסיון שלהם בטיפול במחלות זיהומיות קשות לטיפול דרך אתר אינטרנט, טלפון חכם, או מכשיר נייד אחר.

 

המומחים מסבירים כי CURE ID  הינו תוצא של שיתוף פעולה בין ה-National Center for Advancing Translational Science ובין ה-FDA. האפליקציה מתמקדת בתרופות למחלות זיהומיות כנגדן אין טיפולים הולמים, כולל מחלות טרופיות שנזנחו, איומים זיהומיים חדשים וזיהומים משנית לפתוגנים עמידים לטיפול אנטי-מיקרוביאלי.

 

כאשר אנשי צוות רפואי מזינים ישירות את המקרים הקליניים שלהם לאפליקציה, מערכת CURE ID מאפשרת לארגן ולנתח מהר יותר את הניסיון הנ"ל, כך שקל יותר לזהות שימושים חדשים לתרופות קיימות.

 

במנהל המזון והתרופות האמריקאי מקווים כי CURE ID יסייע לקשר בין מרכזי טיפול מובילים, מרכזים אקדמיים, מרפאות פרטיות, מרכזי ממשלה וארגוני בריאות אחרים ברחבי העולם ובסופו של דבר יוביל למתן טיפול מהר יותר.

 

המאגר כולל נתונים אודות התוצאות הקליניות כאשר תרופות מאושרות משמשות להתוויות חדשות, באוכלוסיות חדשות, במינונים חדשים, או במשלבים חדשים.

 

האפליקציה כוללת אפשרות חיפוש עם נתונים אודות 325 תסמונות ומחלות זיהומיות. ישנם נתונים אודות קרוב ל-1,500 מקרים מרופאים ומהספרות הרפואית ולמעלה מ-18,000 מחקרים קליניים. עם CURE ID אנשי הצוות הרפואי מספקים דו"ח מקרה מלא אודות הניסיון שלהם עם מוצר מאושר לשימוש שלא אושר קודם לכן. המטפלים מחפשים באוספי מקרים שכבר תועדו, כולל טיפולים מוצלחים ולא-מוצלחים, כמו גם מחקרים קליניים רלבנטיים ואלו הפתוחים לגיוס. האפליקציה כוללת פורום לדיון בו המטפלים יכולים להיות בקשר ישיר עם מטפלים אחרים ברחבי העולם.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<