חדשות

בעקבות מתקפת הסייבר הבוקר על 'הלל יפה'' פונה מנכ''ל משרד הבריאות לכלל מנהלי בתי החולים בבקשה לוודא גיבוי מידע שיאפשר רציפות במתן טיפול רפואי

13/10/2021

מאת מערכת אי-מד

בעקבות אירוע הסייבר בהלל יפה הבוקר (ראו כאן הדיווח בגלובס) אשר לפי הודעת בית החולים פגע במערכות המחשוב של בית החולים, מפרסם הערב מנכ"ל משרד הבריאות מכתב שנשלח לכל מנהלי בתי החולים בארץ.

במכתבו כותב פרופ' אש כי ''אנו פועלים יחד עם ביה"ח, מערך הסייבר וגורמים מקצועיים, לתחקור האירוע, טיפול בו והחזרת מערכות המידע של ביה"ח לפעולה.

מחשש להתקפות על ארגוני רפואה נוספים, אבקש ערנותכם המקסימלית, מתן הנחיות מתאימות לעובדים תוך ריענון התנהגות שמקטינה סיכונים.

הנכם מתבקשים לוודא שיש גיבוי מידע שיהיה ניתן להשתמש בו לטובת רציפות הטיפול הרפואי, היה ומתרחש אירוע כזה בארגונכם, בדגש על גיבוי שמנותק מרשת ביה"ח, ובכלל זה גם הדפסת החומר הרפואי הקריטי, במידת הצורך.

אבקשכם להמשיך להתעדכן בהנחיות שמעבירים אליכם הגורמים המקצועיים ולעדכן אותנו בכל אירוע חריג."

הלל יפה עדכן הבוקר כי בית החולים מתנהל  באמצעות מערכות חלופיות, והטיפול הרפואי מתקיים באופן שוטף למעט פעילות אלקטיבית לא דחופה.

עוד מצויין בהודעת הלל יפה כי האירוע דווח למשרד הבריאות ולמערך הסייבר הלאומי באופן מיידי ונמצא בטיפול. בבית החולים מגדירים את התקלה כתקלה קריטית ומבקשים מהצוות הרפואי "לעבוד באופן ידני ולפי סדרי עדיפויות."

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<