הודעות אירגונים

''בית חולים לדובים''- בשבוע הבא בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל

26/04/2015

בשבוע הבא (4.5) יוקם במתחם הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל "בית חולים לדובים", מיזם חינוכי-קהילתי שמטרתו להפיג פחד וחרדה בקרב ילדים בגילאי גן (3-6) מטיפול רפואי בכלל ומבית חולים בפרט. לאחר ההצלחה בשנה שעברה, תקיים הפקולטה גם השנה את המיזם, ביוזמת אגודת הסטודנטים לרפואה בגליל.

את האירוע מנהלים סטודנטים לרפואה וסטודנטים למחקר, בשיתוף עם סגל הפקולטה לרפואה בגליל. הסטודנטים לרפואה  יהיו 'המטפלים' של הדובים והבובות שיביאו הילדים מביתם . הילדים יחוו הדמיה של טיפול רפואי בבית חולים וייקלטו ב"מיון" הפקולטה ומשם הדובים והבובות, 'יועברו לטיפול' עפ"י הצורך במחלקות השונות של "בית החולים" .   הדובים והבובות יעברו טיפול רפואי מלא ,בהתאם לבעיה הרפואית, שהוגדרה על ידי הילדים ב"טופס הקבלה" ל"בית החולים".

במתחם הפקולטה יוקמו עמדות טיפול מגוונות: קבלת חולים, חדר מיון חדרי צילום רנטגן, מחלקות כירורגיה, אורתופדיה,  עיניים ואף אוזן גרון, חדרי אשפוז וניתוח , בהם יעברו הילדים את התהליך המלא של טיפול רפואי כשהם מלווים הדובים והבובות שלהם . הסטודנטים, כ"רופאים מטפלים" ילוו את הילדים בהסברים, יסייעו לטפל ב"חולים" ויענו על שאלותיהם . ב'בית המרקחת' יקבלו הילדים "תרופות" (סוכריות בריאות וטעימות) והפתעות נוספות עבור הדובים והבובות . שירי ילדים ינוגנו ברקע ותפאורה צבעונית תתרום לאווירה החגיגית .

בשנה שעברה הייתה היענות גדולה מאוד של  ילדי צפת והסביבה ליוזמה ולא פחות מ- 500 ילדים הגיעו בשעה היעודה, בליווי הורים ואחים/אחיות גדולים יותר לטפל בדובים שלהם.

" אנחנו מצפים להיענות רבה אף יותר השנה" אומרים מארגני האירוע.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני