חדשות

משרד הבריאות מציג תמונת מצב של 109 החיוביים לקורונה, צפי לסגירת מוסדות החינוך , מתרבות השאלות באשר למדיניות הנדרשת

12/03/2020

משרד הבריאות מציג את תמונת החולים והמאושפזים נכון להיום 12/3 ב-18:00 . מן הסתם הנתונים יעודכנו ויעלו בשעות הקרובות. מכל מקום, זוהי תמונת המצב כרגע:

 

בעולם, בעיקר באירופה ממשיך הגידול המואץ במספר המקרים החדשים והתמותה, עם למעלה מ-7000 מקרים חדשים ולמעלה מ-300 מקרי תמותה יומיים, כשאיטליה מובילה מבחינת כמות החולים והמתים.

למידע עדכני ב-worldmeter

הערת המערכת: הערב לפי הדיווחים בתקשורת צפוי רה"מ נתניהו על סגירת מוסדרות החינוך כעוד אמצעי לעצירת ההתפשטות. נראה שהמחלוקת בציבור ובתקשורת באשר לצעדים שיש לנקוט גוברת והולכת.

בקצוות יש את אלה שתומכים בחיקוי הצעדים הדרסטיים שנעשו בסין ושכרגע נראה שעשו את העבודה וקוראים לממשלה לא להמתין עוד ולהפעיל אותם, ומאידך יש גם קולות שהצעדים שננקטים הם מוגזמים והרסניים למשק ולחברה.  יש גם כאלה, ואנחנו נמנים עליהם , שיש מקום לשקול גם מדיניות ממוקדת להגנה על האוכלוסיות הנמצאות בסיכון מוגבר לתחלואה קשה ותמותה, היינו האוכלוסייה הקשישה עם מחלות רקע ופגיעה במערכת החיסון באמצעות סוג של בידוד/הסגר וניטור צמוד ומתן מענה רפואי מהיר לכל מקרה של הופעת סימפטומים מחד, ומאידך להקל על שאר האוכלוסייה ולהחזיר את החברה והמשק לתפקוד תקין יותר. 

בכל מקרה,  היינו מצפים שמשרד הבריאות ומקבלי ההחלטות יציגו לציבור את החלופות שנבדקו , התרחישים שהוערכו לכל מדיניות אפשרית, ובהתאם את ההחלטה שהתקבלה. גישה כזו תאפשר לציבור להבין טוב יותר את השיקולים , לחוש ביטחון רב יותר שההחלטות שננקטות מבוססות על בחינה רציונלית וכוללת של חלופות, וכתוצאה מכך לגרום להיענות גבוהה יותר של הציבור להנחיות וההוראות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני