חדשות

משרד הבריאות מחריף את ההנחיות : הימנעות מיציאה מהבית ומפגשים חברתיים ומשפחתיים, פורום המתמחים קורא להקמת מסגרות לילדי המתמחים

17/03/2020

מאת מערכת אי-מד

משרד הבריאות מוציא הנחיות מעודכנות : בין השאר הנחיה שלא לצאת מהבית, איסור על חוגים, להימנע מאירוח חברים ומשפחה, ועוד...

נדגיש כאן את ההנחיות לקבוצות הסיכון :

הנחיות לאוכלוסיות בסיכון: 

 קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות קשות בכל גיל, מחלות -ממושכות של דרכי הנשימה כולל אסטמה, מחלות אוטואימוניות, מחלות לב וכלי דם,סכרת, מחלות ומצבים הפוגעים במערכת החיסון, חולים במחלות ממאירות ומחלות עםפגיעה במערכת החיסון:  יש להקפיד ולהימנע ככל הניתן לצאת מהבית, מאירוח אנשים
בבית, למעט שירותים חיוניים. יש להיעזר בחברים ובני משפחה בהבאת אספקה לבית.

בקישור שלהלן ההנחיות המעודכנות והמחמירות

הערת המערכת: בהחלט עליית מדרגה , ככל הנראה על רקע החשש להגעה להיקפי התפרצת עשרות אלפי חולים ומתים.

בתוך כך פורום הרופאים המתמחים מודיע את ההודעה הבאה:

פורום המתמחים, המייצג את רובם המכריע של הרופאים המתמחים בישראל (מעל 5,000), קורא למשרדי הבריאות והאוצר למצוא לאלתר פתרונות הולמים עבור רופאות ורופאים עם ילדים קטנים - זאת לאור סגירת המסגרות החינוכיות, בדגש על הגיל הרך.

בפורום המתמחים, הפועל במסגרת ההסתדרות הרפואית, מציעים להקים בכל מתקן רפואי (או בסמוך לו) בסדר גודל בינוני עד גדול מסגרת לילדים, שתמוקם באזור המנותק פיזית ממערך האשפוז ויהיה סטרילי לחלוטין. מסגרות אלה יעמדו לרשות רופאי בתי החולים והקהילה כאחד. בפורום מציינים כי בתי החולים איכילוב, שיבא ובילינסון כבר הקימו מסגרות כאלה בכוחות עצמם, אולם על המדינה לחייב את שאר בתי החולים לאמץ את המודל ולסייע להם כלכלית - בוודאי לבתי חולים קטנים וחלשים יותר כלכלית. בנוסף, בפורום המתמחים דורשים להעניק מענקים מיוחדים לרופאים (בבתי החולים ובקהילה) עם ילדים מתחת לגיל 3 שהמסגרות האלה לא מתאימות עבורם, כדי לאפשר רכישת שירותי בייביסיטר - זאת בהמשך לדרישה שהעבירה לאחרונה הנהגת ההסתדרות הרפואית.

יו"ר פורום המתמחים, ד"ר אלה קיטרוסר: "הרופאות והרופאים נמצאים בקו הראשון של המאבק בקורונה ועל מדינת ישראל להתגייס ולסייע בכל הכלים שעומדים לרשותה על מנת להקל עליהם ולאפשר להם טיפול הולם בחולים בצד שמירה ככל הניתן על שגרת חייהם של בני משפחתם". קיטרוסר קראה גם לחזק את המיגון של הצוותים הרפואיים ולהצטייד במלוא הציוד הדרוש: "לא יעלה על הדעת שיפקירו דווקא את מי שנמצא בחזית".

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני