חדשות

מומחים קוראים לעקוב באופן מסודר אחר הנזקים האפשריים של נגיף הקורונה בקרב אנשי צוות רפואי (מתוך אתר Medscape)

16/12/2020

 

צוות מומחים בארצות הברית קורא לעקוב בצורה מסודרת יותר אחר התחלואה והתמותה של אנשי צוות רפואי על-רקע מגפת הקורונה, לאור המספר הגדול וחסר הפרופורציות של אנשי צוות רפואי אשר נדבקו בנגיף או הלכו לעולמם בעקבות המחלה הזיהומית.

 

ועידת ה-Standing Committee on Emerging Infectious Diseases and 21st Century Health Threats מטעם ה-National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine  פרסמה מסמך בן 10 עמודים בכל הנוגע לידוע אודות מקרי התמותה ובעיות פסיכיאטריות בקרב אנשי צוות רפואי על-רקע מגפת הקורונה וכיצד להגן על העובדים.

 

העד מסגרת ארצית אחידה וחוסר עקביות בדרישות בין מדינות שונות בכל הנוגע לאיסוף, תיעוד ודיווח על תמותה ותחלואה של אנשי צוות רפואי על-רקע מגפת הקורונה, פוגע ביכולת לערוך השוואות, לנתח את הנתונים או להסיק מסקנות אודות היקף הבעיה.

 

בעיות פסיכיאטריות בפרט דורשות התייחסות מעמיקה. למרות שהנתונים בנושא עדיין מוגבלים מאוד, השכיחות של שחיקה ואובדנות מעידה על חשש משמעותי מפני עליה בתופעות אלו בקרב אנשי צוות רפואי.

 

כיום אין מערכת ארצית או מוסכמות כיצד לדווח על מדדי תחלואה או תמותה על-רקע הזיהום הנגיפי.  מערכת ארצית קפדנית יותר, אשר תקפיד על איסוף נתונים אודות הנסיבות וההתערבויות העשויות להביא לעליה או להפחתת הסיכון לתחלואה ותמותה על-רקע הזיהום הנגיפי וכן לאתר את נקודות ההדבקה, תסייע באימוץ גישות יעילות יותר להתמודדות עם הזיהום. כמו כן, מערכת כזו תוכל לאפשר הערכת מחקרים אפידמיולוגים לזיהוי גורמי סיכון, דוגמת מגע פנים מול-פנים עם חולה COVID-19 והזמינות והשימוש באמצעי ציוד מיגון אישי. מחקרים עשויים גם להשפיע על הדרישות להקפיד על עטיית מסכות במוסדות רפואיים.

 

מחקרים הוכיחו באופן עקבי כי עטיית מסכה באופן אוניברסאלי וזמינות ציוד מיגון אישי מסייעים לשמור על הבריאות הגופנית והנפשית של אנשי צוות רפואי.

 

ועדת המומחים מדגישה כי כבר היום ניתן לערוך שינויים רבים בנושא. פאנל מטעם ה-National Academy of Medicine אודות מצבם הבריאותי של רופאים והעמידות שלהם המליץ כי ה-CDC יקים תכנית ניטור אפידמיולוגי ארצית להערכת תחושת הרווחה של אנשי צוות רפואי, לבחון את ההשפעות בטווח הקצר והארוך של נגיף הקורונה על עובדים אלו ולדווח על תוצאות ההתערבויות השונות.

 

אנשי הועדה טוענים כי תכניות אלו נדרשות במטרה להבין בצורה מקיפה את היקף משבר הקורונה ולהגן על אנשי צוות רפואי, שגם ככה פועלים באתרים רבים בקצה גבול היכולת שלהם.  

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<