חדשות

מקדם ההדבקה בסימן עליה (0.99 כללי, ו-1.12 במגזר הערבי) , 776 חולים קשים, ונותרו עוד 332 אלף לא מוגנים מעל גיל 50

28/02/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ לוח הבקרה של משרד הבריאות ותמונת המצב של מגן ישראל ניתן לראות ש:

  • יציבות במספר החולים הקשים עם מגמה קלה של ירידה
  • מקדם R במגמת עליה, ברמה הארצית עומד כבר על 0.99 , במגזר הערבי 1.12 . יש לשער שהתמונות שכולנו ראינו בתקשורת יבואו לידי ביטוי בהמשך מגמת העלייה.
  • מגמת עליה בשיעור האוכלוסייה והמאומתים באזורים האדומים והכתומים.
  • נותרו עדיין כ-330 אלף לא מוגנים בקבוצת הגיל של מעל 50 לאחר ש-4.7 מיליון איש כבר חוסנו

 

 

 

 

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י הבוקר:
בוקר טוב, לאור המשך ההפרות, פורים בירושלים, המראות מנתב"ג ולקראת החזרה ללימודים אחרי פורים כדאי לזכור שנגיף הקורונה הוא אינו  ״גזען״ - ורק יחד נוכל לו 

צריך לעצור את פסטיבל האבסורד של מפרי הבידוד בכניסה לישראל, ואת מסיבות הפורים, החתונות והלוויות. צריך לנהוג בהם  בחומרה ולקרוא לילד בשמו: אלו מפרי חוק הפוגעים בבריאות הציבור באופן מכוון. וככאלה, יש להחיל  עליהם ענישה מחמירה. את התוצאות של חוסר האחריות שלהם אנו הצוותים הרפואיים פוגשים כל יום ולילה כבר שנה במחלקות הקורונה והטיפול הנמרץ. אז צריך לומר להם, וזה לא משנה אם הם דתיים או חילונים, ערבים או יהודים, נשים או גברים - די עד כאן!! אתם מונעים ממדינה שלמה את הסיכוי לחיים נורמליים, את היציאה מעבדות לחירות.

אני קורא לכל ההורים תדרשו שמוסדות החינוך של הילדים שלכם יהיו ירוקים! - מורים שלא רוצים להתחסן שיציגו בדיקה שלילית כל 48 שעות בשבוע האחרון אנו עדים להדבקות ובידודים רבים בבתי הספר, בחלקם אלו מקרים מובהקים של הדבקות דרך מורים שלא התחסנו. היה להם זמן חסד להתחסן לפני פתיחת הלימודים, היה להם זמן חסד עם ההחלטה על פתיחת הלימודים ואם זה לא יבוא מהם זה יבוא מכם, ההורים.
המוטציה הבריטית פוגעת בצעירים וילדים. מחקר  בכללית מראה גם שהיא מעלה  את הסיכון למחלה קשה ב-70%. הדרך היחידה שלכם ההורים להגן על הילדים היא לדרוש להפוך את בית הספר שלכם לאי ירוק, או תעודת מחוסן או בדיקה שלילית פעם ב-48 שעות".

הערת המערכת: התחושה בקרב רבים בציבור היא אכזבה מסוימת . הציפיות היו שבהיקף ההתחסנות הנוכחי אפשר יהיה לחזור לשגרה מלאה, וכרגע ההערכות הן שהסגר הבא בדרך...  נשאלת השאלה מדוע בעלי התוו הירוק עדיין אינם יכולים לחזור באמת לשגרה מלאה (למעט אולי נסיעות לחו"ל בשל החשש לחשיפה/יבוא של ווריאנטים עמידים לחיסון) , ללא צורך בעטית מסיכות או כניסה לעוצר לילי או חלילה סגר נוסף ? מדיניות כזו עשויה לגרום לכך שכמעט כל מי שעדיין לא התחסן יעשה זאת במהרה, ובמקביל כמובן להחזיר לשגרה מבורכת של לפחות כחצי מהאוכלוסייה כבר עכשיו.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<