חדשות

נמשכת מגמת היציבות במס' החולים הקשים ומקדם ה-R : שמירה על קצב ההתחסנות הנוכחי ללא הופעת ווריאנטים עמידים צפויה להוריד משמעותית היקף ההדבקה והתחלואה בתוך מס' שבועות

08/03/2021

מאת מערכת אי-מד

מתמונת המצב היומית של מגן ישראל ,אגף המודיעין  ולוח הבקרה של משרד הבריאות נראית יציבות בכל המדדים המרכזיים של מספר החולים הקשים (708) , מספר החולים הקשים החדשים אמש (73) , מקדם ההדבקה (0.99) , שיעור בדיקות חיוביות ממשיך לרדת (אמש ל-3.7%) , עם חזרה אמש לכ-100,000 מתחסנים חדשים, כשכמעט 60% מהאוכלוסייה נמצאת באזורים ירוקים וצהובים.

לאור החששות שעלו בימים האחרונים, גם ע"י אמ"ן שעדיין מדגיש בדו"ח היומי שלו ש"על רקע פתיחת המשק, היקף התחלואה עודנו גבוה ונמצא על סף התפשטות מחודשת" נראה שנתוני אמש מצביעים על יציבות ושליטה במגיפה, וזאת הודות לשיעור ההתחסנות הגבוה.

נראה שהמאמץ כעת צריך להיות מרוכז באיתור ווריאנטים חדשים העלולים לגלות עמידות לחיסון שכן זהו האיום המשמעותי ביותר כרגע על המשך המגמה הנוכחית. כרגע לא ברור אם הנוהל  החדש  של ביצוע בדיקות ובידודים של נוסעים המגיעים לארץ אכן מבטיח זאת.

מהטבלה המוצגת כאן מתמ"צ מגן ישראל שנותרו עוד כ-1.3 מיליון איש שטרם חוסנו/החלימו. אם מוסיפים להם גם את כ-800 אלף מחלימים שההמלצה כעת היא לתת להם מנת חיסון אחד אזי היעד הכולל הוא כ-2 מיליון איש. בקצב של 100 אלף ליום (שקשה להניח שיישמר כעת) ניתן להגיע למעשה לשיעור התחסנות מקסימלי תוך 20 יום.

ע"פ הדיווחים של משרד הבריאות ובתי החולים נדיר למצוא כעת חולי קורונה מאושפזים שהתחסנו, ולכן המשך ההתחסנות, וללא התפרצות של זן חדש ועמיד לחיסונים, צפוי להוריד את מס' החולים הקשים החדשים מרמה יומית של 70-100 בשבועיים האחרונים לפחות מ-50 ו-20 בהדרגה וע"י כך מספר המאושפזים יירד למאות בודדות בלבד.  

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<