חדשות

מכון המחקר של מאוחדת מתריע:הסרת מגבלות הריחוק החברתי כבר בתום השבוע הראשון מקבלת החיסון השני - עלולה לגרום לעלייה בתחלואה

08/03/2021

הודעת שירותי בריאות מאוחדת

הסרת מגבלות הריחוק החברתי כבר בתום השבוע הראשון מקבלת החיסון השני - עלולה לגרום לעלייה בתחלואה לאור פתיחת המשק והסרת המגבלות. כך עולה ממעקב שבוצע במכון המחקר של מאוחדת אחר 102,150 לקוחות מאוחדת שחלפו לפחות 35 ימים מאז התחסנו במנה השנייה נגד קורונה. חוקרי מכון המחקר של מאוחדת מדגישים כי החיסון נגד קורונה אפקטיבי מאוד וכי רק פחות מחצי אחוז מלקוחות מאוחדת שהתחסנו במנה השנייה אובחנו כמאומתים לקורונה. לפיכך במאוחדת לא קוראים לבטל את ההקלות אלא להחיל אותן רק על מחוסנים שכבר חלפו שבועיים מיום קבלת מנת החיסון השנייה ולא כעבור שבוע בלבד – כפי שמורות ההנחיות כעת.

 

ממצאי מכון המחקר של מאוחדת מעלים כי אומנם  55% מתוך המאומתים אובחנו כבר בשבוע הראשון לאחר החיסון השני, אבל, מתברר, כי 27% מתוך המאומתים מקרב לקוחות מאוחדת שנדבקו בנגיף, אובחנו רק בין הימים 8-14 מקבלת החיסון השני.  רק לאחר 14 ימים מהחיסון השני נצפתה ירידה משמעותית במספר המאומתים לאחוז חד ספרתי של 5-9% . החוקרים מניחים כי המאומתים בין הימים 8-14 לאחר החיסון השני נדבקו בטרם הגעה לחסינות מלאה ( 7 ימים לאחר חיסון שני) ויתכן שאף טרם קבלת החיסון השני.

 

לנוכח השיעור הדו ספרתי – כאמור של 27% מהמחוסנים, שאובחנו כחולים רק במהלך השבוע השני מיום קבלת מנת החיסון השנייה, מתריע סמנכ"ל הרפואה של מאוחדת,  ד"ר דוד מוסינזון, כי "הסרת מגבלות הריחוק החברתי והחלת התו הירוק כבר ביום השמיני לקבלת החיסון השני - מוקדמת מידי ועלולה לחולל גלי תחלואה נוספים. מאות מחוסני המנה השנייה שטרם חלפו שבועיים מיום קבלת החיסון ייכנסו ע"פ ההקלות החדשות - בתום לב - לאירועים מרובי משתתפים במקומות סגורים, מבלי לדעת שהם נדבקו בנגיף עוד בטרם גופם פיתח רמת חסינות גבוהה, ושלמעשה, למרות שהם אכן הקפידו והתחסנו במנה הנוספת, הם חולים בקורונה – והם עלולים להדביק את  הסובבים אותם". ד"ר מוסינזון מדגיש כי  "אין חלילה צורך לבטל את ההקלות אלא רק לדחות את החלתן על מחוסנים לתחילת השבוע השלישי ממועד קבלת החיסון הנוסף ולא להסתפק בתקופת המתנה של שבוע אחד בלבד מקבלת מנת החיסון השנייה".

 

ובשולי הדברים, ממצא מעניין נוסף: מבין יותר מ-80,000 הזוגות שהתחסנו,
 80% באו להתחסן יחד באותו היום.

 

 

לצפייה בשקפים המציגים את הממצאים.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<